Projeďte na kole úchvatnými místy natáčení na trase dlouhé 16 kilometrů, kterou zvládnou i děti.

Cesta Českým rájem

Zdroj: Youtube

Film vypráví příběh Vaška, jeho matky Anny a novopečeného otce Luboše, kteří procházejí výzvami a radostmi při zakládání nové rodiny. Jejich dobrodružství se odehrávají na pozadí Českého ráje, oblasti proslulé přírodními krásami a historickými památkami. Vyprávění se proplétá různými významnými lokalitami, díky čemuž se region stává nedílnou součástí filmu.

Ikonická místa a jejich příběhy

Jednou z výrazných lokací je zámek Hrubá Skála, který se dramaticky tyčí na skalním masivu. Historický hrad nabízí panoramatický výhled, který se ve filmu výrazně objevuje. Nedaleká vyhlídka U Lvíčka poskytuje návštěvníkům úchvatný výhled na hrad a okolní krajinu, jejíž součástí jsou i výrazné skalní útvary známé jako "Dračí zub" – náročný výstup, který ve filmu vítězně zdolávají Luboš a Vašek.

Dobrodružství pokračuje ve skalním městě, kde bizarní skalní útvary vytvářejí fascinující výhledy. Zde se nachází i Skautská věž, významné místo filmu, kde se odehrávají komické i dojemné okamžiky při sbližování postav.

Kousek od skalního města leží malebná vesnička Krčkovice, další klíčové místo filmu. Zde je vtipně prozkoumána dynamika vztahu Vaška a jeho otce, kteří se vracejí z nákupu a debatují o výhodách zkratky, která je vede malebným prostředím.

Film také upozorňuje na rybník Věžák, označovaný za jeden z nejkrásnějších v regionu. Slouží jako romantická kulisa pro procházku Luboše a Anny, což umocňuje filmové vyprávění o rodící se romanci a rodinném sblížení.

Vize filmaře

Vizí režisérky Marie Poledňákové bylo spojit humor s malebností, a vytvořit tak odlehčený a vizuálně úchvatný zážitek. Vybrané lokace slouží nejen vyprávění příběhu, ale také vybízejí diváky, aby tato prostředí sami prozkoumali.

Zažijte filmovou cestu na vlastní kůži

Pro ty, kteří se filmem inspirovali, je cyklistický výlet ideálním způsobem, jak se ponořit do filmové scenérie. Návštěvníci se mohou vydat po trase začínající na Hrubé Skále a projet další ikonická místa, prožít nezapomenutelné okamžiky filmu a na vlastní kůži poznat okolní přírodní nádheru.

Zdroje: kudyznudy.cz, idnes.cz, knihynahory.cz