Příběh jachty History Supreme začal před více než deseti lety, kdy Stuart Hughes, luxusní klenotník a návrhář známý svými extravagantními projekty, oznámil, že dokončil tříletý projekt jachty, kterou si objednal malajský podnikatel. Tvrdil, že plavidlo, za které mu podnikatel zaplatil 4,8 miliardy dolarů, je vrcholem námořního luxusu.

Hughes představil fotografie jachty History Supreme v roce 2011, a vyvolal tím mediální šílenství kvůli jejímu luxusnímu designu a přemrštěné ceně.

Jachta jako žádná jiná

Zdroj: Youtube

Superjachta údajně měří na délku přibližně 30 metrů a na konstrukci mělo být použito 100 000 kilogramů ryzího zlata a platiny. Ze zlata měla být paluba, jídelní prostor, zábradlí i kotva. Opulentnost se rozšiřuje i dovnitř, kde jsou hlavní spací prostory vyzdobeny platinou, stěny obloženy meteorickým kamenem a dekorace obsahuje hobliny z kosti T-Rexe.

Skepse a kontroverze

Navzdory velkolepým tvrzením vyvolává několik aspektů History Supreme pochybnosti. Zaprvé, nikdy nebyly zveřejněny žádné technické podrobnosti o výkonu nebo schopnostech jachty. Nedostatek podrobností je neobvyklý u tak cenného majetku, jakým superjachta je.

Nejistotu umocňuje také to, že fotografie, které Hughes zveřejnil v roce 2011, jsou jediným vizuálním důkazem její existence. Žádné další fotografie, videa ani ověřitelná pozorování se neobjevily.

Celá kontroverze se ještě prohloubila, když italský výrobce lodí Baia Yachts obvinil Hughese, že bez povolení použil jeho snímky, a tvrdil, že údajné fotografie "History Supreme" byly převzaty a upraveny z jeho vlastních propagačních materiálů. Obvinění vyvolává vážné pochybnosti, zda je superjachta skutečná, nebo zda jde o promyšlenou fikci.

Logické nesrovnalosti

Stejně matoucí je, že ačkoli Hughes nikdy neprozradil, kdo si jachtu koupil, několikrát nenápadně naznačil, že anonymním kupcem by mohl být Robert Kuok, nejbohatší muž Malajsie. Představa, že by Kuok investoval přibližně třetinu svého čistého jmění do tak honosného a nepraktického majetku, však vyvolává otázky o důvodech takové investice, pokud by byla pravdivá.

Nedostatek ověřitelných důkazů a bizarní detaily kolem jachty History Supreme vedly mnohé k tomu, že ji označili za potenciálně největší podvod v historii jachtingu.

Přetrvávající legenda

Navzdory kontroverzím a nedostatku fyzických důkazů žije příběh o " History Supreme" v digitální pověsti dál. Zůstává uvedena na Hughesových oficiálních internetových stránkách a v různých internetových žebříčcích je uznávána jako nejdražší jachta, která kdy byla postavena.

Zdroje: luxuryguru.cz, autoforum.cz, epochaplus.cz