Opatření zajišťuje klidnou atmosféru, která je určena především hostům hledajícím odpočinek a klid.

Původ a celosvětové trendy

Zdroj: Youtube

Koncept ubytování pouze pro dospělé se poprvé objevil v Karibiku, regionu, který je stále známý velkým množstvím podobných zařízení. Později si hotely pro dospělé získaly oblibu v různých světových destinacích včetně Asie, kde se často zaměřují na wellness a relaxační programy, a Afriky, stejně jako blíže k České republice v oblastech Středomoří, jako je Chorvatsko, Řecko, Turecko, Mallorca, Kanárské ostrovy a Egypt.

Demografické a tržní trendy

Zástupci cestovního ruchu upozorňují, že hotely pro dospělé přitahují různorodou klientelu.

Především jsou oblíbené mezi páry, které třeba nechaly své děti u prarodičů. Oslovují také starší cestovatele a malé skupiny přátel. Demografickou skupinu tvoří převážně klienti starší 40 let, což odráží zralost lidí, kteří vyhledávají klidnější hotely.

Typy hotelů pouze pro dospělé

Nabídka hotelů určených pouze pro dospělé se výrazně liší. Nejčastěji se jedná o zařízení typu all-inclusive, která nabízejí rozsáhlou nabídku alkoholických nápojů po celý den, což je považováno za nevhodné pro děti. Zaměření na dospělou klientelu umožňuje volnější politiku v oblasti alkoholu a společenské prostředí, které nemusí být vhodné pro mladší hosty

Ekonomické aspekty

Navzdory exkluzivnímu charakteru hotelů pouze pro dospělé jsou náklady na pobyt v takovém zařízení srovnatelné s jinými hotely obdobného hvězdičkového hodnocení. Cena čtyřhvězdičkového hotelu pouze pro dospělé se vyrovná ceně jiných čtyřhvězdičkových ubytovacích zařízení za předpokladu srovnatelné úrovně služeb.

Protože se však hotely pro dospělé obvykle zaměřují na bohatší klientelu, většina z nich spadá do kategorie 4* nebo 5*, takže levné varianty jsou méně časté.

Kulturní přijetí a rozšíření

Koncept hotelů pro dospělé byl celosvětově dobře přijat. V reakci na rostoucí poptávku rozšiřují cestovní kanceláře svou nabídku, která se zaměřuje na dovolenou pouze pro dospělé, jež klade důraz na fyzickou a duševní pohodu.

Výběr hotelů pouze pro dospělé je součástí širšího spektra možností dovolené, které cestovatelům umožňují přizpůsobit zážitky z dovolené svým osobním preferencím.

Zdroje: tn.nova.cz, blesk.cz, extra.cz