Než se Florentina dostala do České republiky, prošla si obdobím zapomnění nedaleko Vídně, kde tři roky ležela zapomenutá mezi kopřivami. Toto období nečinnosti skončilo rozsáhlou rekonstrukcí, která z ní udělala nádherné plavidlo, jakým je dnes.

Jediná hotelová loď pod českou vlajkou

Florentina je jedinou hotelovou lodí pod českou vlajkou, která nabízí exkluzivní a intimní zážitek z plavby po řece. Hosté si mohou dopřát pohodlí v útulných dvoulůžkových a jednolůžkových kajutách, vychutnat si kulinářské speciality v palubní restauraci nebo si odpočinout v elegantním salonku. Zlatým hřebem lodi je panoramatický výhled z horní venkovní paluby, který nabízí nový pohled na okolní krajinu.

Zdroj: Youtube

Florentina není jen o luxusu a pohodlí, ale může se pochlubit také pokročilým zařízením na čištění vody ve strojovně, které podtrhuje závazek k šetrnému přístupu k životnímu prostředí.

Cesta historií a přírodou

Plavby lodi Florentina jsou kombinací historického poznávání a přírodních krás. Loď ladně pluje po Labi, proplouvá okouzlujícím Žernoseckým jezerem a úchvatnou Portou Bohemicou, než dorazí k historickému hradu Střekov v Ústí nad Labem. V opačném směru se vydá směrem na Týnec nad Labem. Vltavské trasy zahrnují pravidelné výlety do malebného městečka Davle nedaleko Prahy.

Ubytování Dobrodružství a oslavy

Florentina je vybavena 92 lůžky pro delší plavby a s kapacitou až 300 cestujících je také ideálním místem pro jednodenní plavby a kulturní akce. O nezapomenutelný a pohodlný zážitek každého hosta se stará dvacetičlenný tým včetně kapitána, strojníka a hotelového personálu.

Kulturní bod na vodě

Florentina je více než hotelová loď, je to kulturní centrum. Na lodi se konají koncerty a divadelní představení a loď také nabízí platformu pro začínající hudební talenty. Lodní restaurace, která je kulinářským požitkem, vítá hosty od středy do neděle v litoměřickém přístavišti, s výjimkou doby, kdy se Florentina vydává na své plavby.

Hotelová loď Florentina není jen dopravním prostředkem, ale cílem sama o sobě. Představuje jedinečnou kombinaci luxusu, historie a kulturního obohacení, a to vše na pozadí úchvatných vodních cest České republiky. Ať už hledáte klidné útočiště nebo dobrodružné objevování, Florentina nabízí nezapomenutelné zážitky pro každého cestovatele.

Zdroje: kudyzunudy.cz, region.rozhlas.cz, denik.cz