Vše rozpoutala marketingová strategie PornHubu, která měla obyvatelům měst se sexuálně sugestivními názvy nabídnout miliony hodin prémiového videoobsahu zdarma. Kampaň byla zaměřena na různá místa po celém světě, včetně Horní Police, což v překladu znamená "Nadržená policie".

Zdroj: Youtube

Pozadí kampaně

Marketingová strategie PornHubu byla navržena tak, aby zpochybnila stigma spojené se sexuálně sugestivními názvy některých měst. Jejich kampaň, která byla vtipně nazvána "Prémiová místa", měla za cíl vrátit těmto místům hrdost tím, že jejich obyvatelům poskytne bezplatný přístup k prémiové službě PornHub.

Tato služba zahrnuje video v HD kvalitě a vyšší rychlost streamování, což jsou výhody, které nejsou snadno dostupné bez předplatného, které obvykle stojí deset dolarů měsíčně. Všichni občané obce získali díky prémiovému účtu miliony hodin porna. Podařilo se spočítat, že každý člověk mladší 68 let by se nestihl na všechna nemravná videa podívat ani v případě, že by u obrazovky seděl už od narození.

Výběr měst

Horní Police nebyla jediným městem, kterému se dostalo této zvláštní pocty. Do kampaně se zapojila i další města se stejně sugestivními názvy: La Vagina v Itálii, Fucking v Rakousku, For Dick v USA, Le Tampon ve Francii, Pussy také ve Francii, Dildo v Kanadě a Petting v Německu. Všem těmto městům byl poskytnut podobný bezplatný přístup k prémiovému obsahu PornHubu.

Místní reakce v Horní Polici

Navzdory celosvětové pozornosti a zdánlivě velkorysé nabídce ze strany PornHubu obyvatelé a úředníci Horní Police gesto všeobecně neocenili. V obci, která je známá svým významným křesťanským dědictvím a jako poutní místo, se nachází významný kostel Navštívení Panny Marie. Spojení náboženského místa s kampaní pornografického serveru vyvolalo mezi obyvateli obce kontroverzi a nevoli.

Nesouhlas s kampaní vyjádřil tehdejší místostarosta Horní Police Jiří Blekta. Propagační akci považoval za potenciální hanobení jména obce a zdůraznil neslučitelnost náboženského významu obce s charakterem podnikání PornHubu. Blekta sice uznal, že situace je vtipná, ale zároveň poznamenal, že spojení s PornHubem se neslučuje s hodnotami mnoha místních obyvatel.

Původ názvu "Horní Police"

Samotný název "Horní Police" nemá v češtině žádné sexuální konotace. Výraz "Police" v češtině označuje rovinaté místo a je běžným zeměpisným názvem v regionu. Původně se obec jmenovala Mariánská Police, později se jí říkalo prostě Police. Objasnění tohoto nedorozumění je pro místní obyvatele často nutnou konverzací při komunikaci s anglicky mluvícími cizinci, kteří by si mohli význam názvu špatně vyložit.

Marketingové znalosti společnosti

Marketingoví odborníci si všimli, že PornHub umí takovéto kousky využít pro získání globální pozornosti. Společnost se již dříve zapojila do podobně provokativních marketingových akcí, včetně dočasných rebrandů a kampaní spojených s ekologickými a sociálními kauzami. Tyto kousky často vyvolávají širokou mediální odezvu a staví PornHub na pomezí pozornosti mainstreamových médií a zábavního průmyslu pro dospělé. Strategie je sice účinná při zviditelňování, ale vyžaduje jemné porozumění místním souvislostem, na které má dopad, zejména pokud se jedná o komunity, které mají významnou kulturní nebo náboženskou hodnotu.

Zatímco kampaň PornHubu v Horní Polici úspěšně vyvolala pozornost světových médií, reakce místní komunity odráží složitý průsečík kulturních hodnot, humoru a firemního marketingu. Tato iniciativa zdůrazňuje širší důsledky používání provokativních marketingových taktik v různých kulturních prostředích a upozorňuje na rovnováhu, kterou musí společnosti zvážit mezi získáním pozornosti a respektováním nálad místní komunity.

Zdroje: idnes.cz, blesk.cz, impuls.cz