Hašek se narodil v Pardubicích, svou hokejovou dráhu zahájil v šesti letech a značnou část života strávil v Pardubicích i v zahraničí, kde cestou posbíral řadu ocenění. Po odchodu do důchodu a krátkém působení v Praze narazil na svůj současný domov, který ho okamžitě uchvátil svou klidnou krajinou a blízkostí přírody.

Zdroj: Youtube

Objev Nového Knína

Rozhodnutí usadit se v Novém Kníně bylo pro Haška do jisté míry náhodné. Při hledání na internetu narazil na dům, který ho okamžitě zaujal. Návštěva místa s nádherným výhledem na brdské kopce a klidnou řekou Kocábou ho utvrdila v rozhodnutí.

Lokalita, jak tvrdí, předčí mnoho míst, kde během svého života žil. Oblast se zalíbila nejen jemu, ale také jeho psům, anglickému setrovi jménem Gándhí a maďarskému ohaři, pro které jsou okolní lesy a louky jako stvořené k prozkoumávání.

Místní zajímavosti

Těm, kteří Nový Knín navštíví nebo v něm budou bydlet, Hašek doporučuje poznávat oblast prostřednictvím dvou základních aktivit – pěší turistiky a cykloturistiky. Nedaleko jeho domova se nachází meandrující řeka Kocába a trampská osada Askalón, která nabízí krásné výhledy a nádech historického kouzla.

Na druhé straně představuje oblast Slapy a její přehrada dokonalou kulisu pro dobrodružnější výlety. Kulturně obohacující zážitek ideální pro rodiny nabízí Památník Karla Čapka ve Staré Huti, k němuž vede naučná stezka.

Obnovená vášeň pro myslivost

Přestěhování do Nového Knína vedlo Haška také k objevení myslivosti, k čemuž ho vedly lovecké instinkty jeho prvního psa. Nový zájem ho přiměl k absolvování mysliveckého kurzu a složení potřebných zkoušek. Nyní je myslivcem již několik let a myslivost vnímá spíše jako společenskou aktivitu než jako honbu za trofejemi.

Dominik Hašek přesídlil z rychlého světa profesionálního sportu do klidného života uprostřed středočeské krajiny. Jeho místní tipy nejen poskytují vhled do jeho života, ale také slouží jako průvodce pro ty, kteří chtějí poznat kouzlo zdejšího kraje.

Zdroje: dobrisskoaktualne.cz, region.rozhlas.cz, cs.wikipedia.org