Domeček Neposeda

Zdroj: Youtube

Domeček Neposeda, nacházející se na pomezí Jizerských hor a Krkonoš v obci Haratice, poskytne intimní únik od civilizace. Toto glampingové místo pojme až čtyři hosty. Nabízí moderní vybavení, jako je kuchyňský kout, koupelna a obývací prostor s krbem a terasou.

Můžete si zde užít grilování, relaxaci v houpací síti nebo se věnovat stolním hrám. Je ideální pro ty, kteří hledají samotu uprostřed přírody.

RozhledNa Ještěd

Pro ty, kteří hledají ještě bližší setkání s přírodou, nabízí RozhledNa Ještěd nevšední pobyt. Domek na stromě se nachází nedaleko Křižan a pyšní se výhledem na Ještěd, jednu z nejikoničtějších staveb v České republice.

Poskytuje rustikální, ale přesto komfortní zážitek bez elektřiny. Najdete zde kuchyň, útulný obývací prostor, postel na střeše a saunu. Místo je ideální pro ty, kteří oceňují minimalistický přístup k luxusnímu kempování.

FoxHut

Chata FoxHut se nachází v Českém středohoří nedaleko Sebuzína a nabízí soukromí a krásně navržený interiér. Mobilní dům je šetrný k životnímu prostředí, funguje samostatně bez potřeby elektrické sítě. Může pojmout až čtyři hosty a je vybaven kuchyní, kamny na dřevo a skládacím nábytkem. Prostředí je obohaceno o koupací sud, dřevěný box na uskladnění dřeva a terasu.

FoxHut je ideální volbou pro ty, kteří si cení soukromí. Jeho přesné umístění je totiž prozrazeno až při rezervaci.

Kontejner Kebin

Další z možností glampingu je kontejner Kebin, který se nachází na břehu rybníka nedaleko Ondřejova na Pelhřimovsku. Tato soběstačná jednotka nevyžaduje žádné vnější přípojky inženýrských sítí, což z ní činí ekologickou volbu. Součástí Kebinu je koupelna, plně vybavená kuchyň a krb na vytápění, což zvyšuje pohodlí bez ohledu na roční období.

Velké prosklené stěny nabízejí panoramatický výhled na okolní přírodu a dvě terasy poskytují prostor pro odpočinek, grilování a vychutnávání západů slunce. Začlenění vyhřívané vany dodává rustikálnímu kouzlu kontejneru nádech luxusu.

TeePee nedaleko Pyskočel

Kdo hledá jedinečný glampingový zážitek, nabízí TeePee Spa u Pyskočel luxusní pobyt v teepee ve stylu glampingu. Místo se nachází asi 45 km jihovýchodně od Prahy a pojme až pět hostů. Na rozdíl od tradičních teepee je tato stavba vybavena moderním zařízením včetně sprchy, toalety, lednice zásobené vybranými víny a pochutinami a kamen.

Interiér teepee se pyšní ručně vyrobeným nábytkem ze surového dřeva, který umocňuje jeho rustikální a zároveň elegantní kouzlo. Venku si můžete užít vířivku a saunu z cedrového dřeva, materiálu, který je pro svou trvanlivost a vůni uctíván již od starověku.

Luxus ve spojení s přírodou

Glamping v České republice nabízí osvěžující kombinaci luxusu a přírody a je atraktivní volbou pro ty, kteří chtějí uniknout ruchu velkoměsta. Každá lokalita nabízí jedinečný způsob, jak poznat klid a krásu české přírody a zároveň si užít pohodlí, které v tradičních kempech obvykle chybí.

Zdroje: kudyznudy.cz, czechdesign.cz, idnes.cz