Evropa, rozmanitý kontinent a jeden ze sedmi světadílů, může být malým územím, ale skrývá v sobě ohromující bohatství kultury, historie a přírodní krásy. S více než 50 nezávislými státy, šesti částečně uznanými státy a osmi závislými územími se zde hovoří až 218 různými jazyky. Nabízíme několik fascinujících míst v Evropě, která stojí za návštěvu.

Levandule, kam se podíváš

Zdroj: Youtube

Francie nabízí nádherný pohled na levandulová pole, která se nacházejí ve středozemním regionu Provence ve Francii. Levandulová pole se stala ikonou této oblasti. Když se kvetoucí levandule spojí s nádhernými vinicemi a sluncem, vytvářejí se malebné scenérie. Oblast je rovněž domovem mnoha slavných parfumérií – vzniklo zde několik světoznámých parfémů.

Honosný chrám v Barceloně

Na východním pobřeží Španělska stojí impozantní chrám La Sagrada Familia. Celkem 172 metrů vysoký chrám je dílem slavného katalánského architekta Antonia Gaudího. Je známý svou unikátní architekturou, která kombinuje gotiku s moderním stylem. La Sagrada Familia je nejen architektonickým skvostem, ale také důležitým kulturním symbolem Barcelony. 

Starověká Akropole

Athény, hlavní město Řecka, jsou domovem jednoho z nejznámějších historických míst na světě – Akropole. Starověké návrší bylo vybudováno mezi 13. a 5. stoletím př. n. l. a sloužilo jako dominanta města a místo, kde se konaly významné náboženské a kulturní události. Díky svému významu byla Akropole roku 1987 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Při návštěvě Athén nelze tuto historickou památku vynechat.

Za vůní květin do parku Keukenhof

Holandsko je známé svými tulipány a květinovými poli, a není žádné místo, kde byste si mohli tyto květiny více užít než v Parku Keukenhof. Park, někdy nazývaný "zahrada Evropy," je největším a nejrozkvetlejším parkem na světě. Každý rok, od března do května, rozkvétá více než 7 miliony květin včetně tulipánů, narcisů a hyacintů. Pro milovníky květin jde o ráj na zemi.

Pohádkové Laponsko

Finsko, země tisíců jezer a lesů, skrývá také kouzelné Laponsko, což je oblast na severu země. Láká návštěvníky nejen polárními zářemi, ale také unikátním zážitkem v podobě jízdy na saních tažených soby. Kromě toho můžete navštívit ledový hotel, který je velkým lákadlem pro turisty. Pro ty, kteří hledají dobrodružství a krásy severu, je Laponsko ideálním cílem.

Evropa je plná neobvyklých a fascinujících míst, která čekají na objevování. Ať už se jedná o kvetoucí pole, majestátní chrámy, nebo cestování za ledovým severem, každé z těchto míst nabízí jedinečný pohled na bohatství a rozmanitost Evropy. Nechte se unést starým kontinentem plným překvapení a krásy a objevte jej ihned v našem kvízu.

Kvíz: Cestování nás baví. Poznáš neobvyklá místa v Evropě?

Díky za to, že sis vyzkoušel náš kvíz. Doufáme, že ses něco nového dozvěděl a bavilo tě to. Nezapomeň se podělit o svůj výsledek s přáteli!

Zdroje: cestovinky.cz, idnes.cz, stoplusjednicka.cz