Ostrov Lošinj: Klidné středomořské útočiště

Zdroj: Youtube

Chorvatsko se rychle stalo oblíbeným místem pro dovolenou, neboť je proslulé svou nádhernou přírodou, nedotčeným mořem, fantastickými plážemi, hojností slunečního svitu a vynikající kuchyní. Mezi mnoha skvosty vyniká městečko Veli Lošinj na ostrově Lošinj. Jde o skrytý ráj. Bývalý rybářský přístav, který se rozkládá na úpatí pohoří Kalvarija, je dnes klidným turistickým útočištěm.

Návštěvníky zde vítají úchvatné výhledy na svěží hory i azurové Středozemní moře. Proměna Veliho Lošinje z rušného přístavu na klidné místo pro odpočinek z něj dělá jednu z nejmalebnějších chorvatských lokalit, ideální pro ty, kdo hledají klid a přírodní krásy.

Pietrapertosa: Středověký půvab v horách

V srdci regionu Basilicata na jihu Itálie leží Pietrapertosa, vesnice jakoby vytesaná do skal regionálního parku Gallipoli Cognato Piccole Dolomiti Lucane. Pietrapertosa je známá svými úzkými uličkami a středověkými domy a nabízí pohled do historické minulosti Itálie.

Návštěvníci si mohou prohlédnout hrad ve vesnici, odkud je panoramatický výhled, nebo zažít vzrušující jízdu jednou z nejrychlejších lanovek v Evropě, která spojuje Pietrapertosu s neméně půvabnou vesnicí Castelmezzano. Tuto oblast s bohatou historií a přírodními krásami musí navštívit každý, kdo hledá pravé italské dobrodružství.

Torrevieja: Pobřežní ráj s jedinečnými divy

Torrevieja (v překladu "Stará věž") se nachází na jižním pobřeží španělské Valencie a je to pobřežní město proslulé malebnou krajinou a ekologickými rezervacemi. Obzvláště úchvatné je zdejší růžově zbarvené slané jezero Laguna Salada de Torrevieja, které nabízí jedinečné léčebné účinky a údajně pomáhá při léčbě revmatismu.

Kromě pozoruhodné přírody se Torrevieja může pochlubit písečnými plážemi, malebnou pobřežní promenádou, vodními parky a moderními sportovními zařízeními, což z ní činí ideální místo pro odpočinek i rekreaci.

Kotor: Kombinace historie a přírodních krás

Kotor, který se nachází na jihozápadě Černé Hory, v sobě spojuje bohaté historické památky s úchvatnou přírodou. Okouzlující město, které se rozkládá na konci Kotorského zálivu a na úpatí pohoří Lovčen, se vyznačuje bílými domy s červenými střechami, které umocňují jeho malebný půvab.

Mezi hlavní pamětihodnosti patří katedrála svatého Tryfona z 11. století a kostel svatého Lukáše. Kotor nabízí kombinaci kulturního poznávání a outdoorových aktivit, od pěší turistiky v horách až po výlety lodí po zálivu, a poskytuje tak komplexní zážitek pro každého cestovatele.

Varna: Nejlépe střežené tajemství

Varna, největší bulharské přístavní město a největší město na pobřeží Černého moře, nabízí krásné pláže, rušný noční život a cenově dostupné cestovatelské zážitky.

Za svými břehy se Varna pyšní významnými historickými památkami, včetně komplexu římských lázní a různých muzeí. Palác Evksinograd a nedaleké lesy uspokojí jak milovníky historie, tak přírody. Jedinečná kombinace přírodních krás, kulturního dědictví a živé atmosféry dělá z Varny atraktivní destinaci.

Batumi: Perla Černého moře

Batumi, které se nachází nedaleko tureckých hranic, je živé přístavní město, v němž se dokonale snoubí starobylá historie s moderním půvabem. Batumi, jehož historie sahá přes dvě tisíciletí, představuje jedinečnou kombinaci vysokých mrakodrapů a půvabných starosvětských uliček.

Město není jen o estetice, ale nabízí také národní parky zapsané na seznamu UNESCO a řadu unikátních muzeí. Ať už jste gurmán, milovník vína, nebo jen zvědavý cestovatel, Batumi slibuje obohacující zážitky.

Port Grimaud: Malé Benátky

Přístavní městečko Port Grimaud ve Francii, které se nachází jen kousek od rušného Saint-Tropez, je přístavní městečko, které nabízí klidné přímořské útočiště. Okouzlující městečko postavené v 60. letech 20. století připomíná svými barevnými domky na malých poloostrovech a ostrůvcích Benátky.

Úzké uličky se vinou mezi malebnými budovami a návštěvníci mohou prozkoumávat kanály na lodi nebo si dopřát místní kuchyni na terasách na nábřeží. Port Grimaud je ideálním útočištěm pro ty, kteří hledají klid na Francouzské riviéře.

Objevte skryté poklady Evropy

Letos v létě vynechejte přeplněné turistické hotspoty a prozkoumejte tyto okouzlující evropské destinace. Každá z nich slibuje jedinečný zážitek plný přírodních krás, historického kouzla a kulturního bohatství.

Zdroje: prozeny.cz, tn.nova.cz, forbes.cz