O osm let později, kdy se opuštěným relikviím věnovala s láskou, se z nich stal okouzlující malý dům, který nabízí úchvatný výhled na novozélandský region Central Otago.

Zdroj: Youtube

Vize v drsném prostředí

Železniční vagony byly více než jen zanedbané; byly na pokraji zhroucení. Léta chátraly ve volné krajině a staly se útočištěm plísní, pavouků, a dokonce i strašidelné "sbírky" mrtvých ptáků. Mandy se však nelehkého úkolu nezalekla. S neochvějným odhodláním se vydala na cestu, aby vozy vyklidila a podnikla herkulovský výkon – přeměnila je v úžasný domov.

Pozoruhodná rekonstrukce

Osm let trvalo, než se proměna podařila. Rozhodně to ale stálo za to. Kdysi zchátralé vagony nyní vyzařují teplo a jedinečný charakter. Mandyina snaha o zachování jejich historického kouzla je patrná v každém koutě, protože do nich zakomponovala nalezené památky, regenerované materiály a pečlivě vybrané doplňky, které dotvářejí jejich estetický vzhled.

Každý vagon měří přibližně 12 x 2,5 metru. Hlavní vůz byl přestavěn na plně funkční domov. Nabízí kuchyň, útulný obývací pokoj se starožitnými kamny na dřevo, samostatnou ložnici a vlastní koupelnu. Druhý vůz slouží jako pokoj pro hosty a knihovna.

Kde se zastavil čas

Vysoké stropy a okna orientovaná na sever zalévají malý dům přirozeným světlem a vytvářejí pocit prostornosti. Navíc se z nich naskýtá panoramatický výhled na okolní krajinu s majestátními Jžními Alpami v dálce. Odlehlá nemovitost funguje zcela bez elektrické sítě a spoléhá se na sběr dešťové vody a malý solární systém, který pokrývá její energetické potřeby.

To, co činí přestavbu železničního vagonu skutečně pozoruhodnou, je to, jak dovedně Mandy zachovala jeho původní charakter. Díky neúnavné snaze o využití regenerovaných materiálů a historických předmětů si vagony zachovaly nadčasový půvab. Vstup do jedinečného příbytku je jako cesta zpět v čase, která vás zve k přijetí jednoduššího způsobu života.

Práce z lásky

Mandy má nyní většinu restaurátorských a renovačních prací za sebou a může si konečně vychutnat sladkou odměnu za své mimořádné úsilí. Vytvořila malý dům, který je nejen teplý a příjemný, ale také překypuje šarmem a charakterem.

Mandyina proměna kdysi zanedbaných železničních vagonů je důkazem jejího odhodlání k zachování historie. Ve světě, který často spěchá vpřed, je její malý dům připomínkou toho, že někdy nás ty nejpřínosnější cesty vedou zpět do minulosti.

Zdroje: homehacks.co, homemaking.com, bydlimeutulne.cz