Během léta má Heidi Janků hodně práce. S kapelou bude vystupovat na řadě letních koncertů, a tak bude jezdit převážně po Čechách a Moravě. I proto už má hlavní dovolenou za sebou. S kamarádkou si užívala na Martiniku.

Martinik, láska na první pohled

Na Martinik nevyrazila Heidi Janků poprvé. „Byla jsem tam už podruhé, ovšem jak to cítím, pravděpodobně ne naposled. Asi se tohle místo stane zřejmě mým oblíbeným, a když vše bude klapat, jak má, tak tradičně dovolenkovým. Mám tam dva kamarády, kteří tam žijí už nějakých devatenáct nebo dvacet let, vyrážím za nimi s kamarádkou, a oni se o nás starají, takže je to velká paráda a skvěle strávené chvíle,“ řekla pro kafe.cz.

Po stopách Pirátů z Karibiku

I když zpěvačka přiznává, že je spíše válející se typ, nakonec jí to nedá a vyrazí poznávat okolí. I letos na Martiniku objevila nová místa.

“Udělali jsme si pár výletů, například na nedaleký ostrůvek Dominika, kde jsme navštívili tamní vodopády. Ovšem nebylo to tak jednoduché. Museli jsme se k nim doslova vyšplhat. No a pak jsme se projeli také loďkou po řece, kde se kdysi natáčelo pár scén do filmu Piráti z Karibiku,“ svěřila se Heidi Janků.

Krásné pláže i příroda

Na Martiniku je rozhodně co obdivovat. Ne nadarmo se mu kdysi přezdívalo ostrov květin. Nejvyšším vrcholem je sopka Mont Pelée, která kdysi pohřbila město Saint Pierre. Přežili tehdy jen tři lidé.

Klenotem Martiniku jsou nádherné pláže, za nejhezčí je považována Grande Anse des Salines. Pokud se chcete vyvarovat davu turistů, je lepší sem zajít během týdne, ne o víkendu.

Na Martiniku byste měli také navštívit některou z místních palíren, ve kterých vzniká rum. Vyrábí se zde hned 12 druhů rumu. Jde o produkt, kterým se Martinik proslavil po celém světě.

Tradiční Chorvatsko

I když už má Heidi Janků velkou dovolenou za sebou, k moři se ještě podívá. Ani letos totiž nevynechá své oblíbené Chorvatsko. „Pojedu na pár dnů za kámoškou do Chorvatska,” potvrdila zpěvačka. Neprozradila sice, kam přesně, ale možná to bude její oblíbená Poreč. Právě toto městečko si Heidi oblíbila a s oblibou říkávala, že sem jezdí jako na chatu.

Poreč patří k nejnavštěvovanějším letoviskům nejen Istrie, ale celého jadranského pobřeží. V původně římské osadě lze obdivovat pozůstatky antických chrámů a řadu památek, jimž dominuje Bazilika sv. Eufrazia se špičatou zvonicí a malbami zdobeným interiérem. Zdejší pobřeží je plné pláží, obrostlé bujnou vegetací, převážně borovými lesy, a oplývá dechberoucími výhledy na křišťálově čisté moře.

Doma je doma

Kromě krátkého výletu do Chorvatska bude ale Heidi Janků trávit léto v tuzemsku. „Vyrazím po našich domácích luzích a hájích. A I když to bude hlavně pracovně, i tak si to užiji. A když přijde chuť a bude čas, dám si do programu domácí zvelebovací práce a samozřejmě i nějakou tu zahradní party s nejbližšími,“ dodala zpěvačka.

Zdroje: tyden.cz, g.cz, kafe.cz