Ostrov Rujána je možná trochu stranou zájmu českých turistů, ale kdo její krásy jednou objeví, rád se sem vrací. To je i případ herečky Evy Decastelo. „Miluju ten klid tady. Ráda se sem vracím,“ svěřila se herečka.

Nejkrásnější pláže Baltu

Odborníci na cestovní ruch se shodují, že písečné pláže na Rujáně patří k těm nejkrásnějším na pobřeží Baltu. Moře je tu sice chladnější, ale to Evu Decastelo, která se ráda otužuje, vůbec netrápí. Nejteplejší je tu voda v období srpna, kdy má v průměru téměř 18 stupňů Celsia, maximálně o dva stupně Celsia více.

Protože celé baltské pobřeží sužuje větrné počasí, pláže jsou posety speciálními proutěnými či plastovými kukaněmi, které návštěvníky před větrem chrání.

Bělostné útesy

To, co dělá Rujánu jedním z nejromantičtějších míst v Evropě, jsou její křídové útesy. Až 100 metrů vysoká bělostná skaliska se často objevují ve filmech inspirovaných červenou knihovnou.

Na jedny z nejhezčích vyhlídek narazíte v národním parku Jasmund na severovýchodním pobřeží. Při troše štěstí můžete na pláži nebo útesech najít i zajímavé zkameněliny. „Já i můj partner jsme si Rujánu strašně zamilovali,“ prohlásila Eva Decastelo.

Perly Moravy

Protože letos čeká herečku hodně práce, kromě německé  Rujány už žádnou další dovolenou v cizině neplánuje. O výlety po Česku se ale ochudit nenechá. „Když budu mít volno mezi divadlem, určitě zamířím na Moravu. Konkrétně do termálních lázní ve Velkých Losinách v podhůří Hrubého Jeseníku, do Luhačovic a určitě zajedu i do zlínské zoo, kde se nejvíc těším na krmení rejnoků,“ řekla herečka. Všechna tři místa má Eva Decastelo v srdci už dlouho a nedá na ně dopustit.

Termály ve Velkých Losinách

Termální park ve Velkých Losinách je unikát, jaký nikde jinde v Česku nenajdete. Čtyři venkovní a pět vnitřních bazénů nabízí zábavu a relax ve vodě, která má celoročně teplotu asi 32 až 34 stupňů Celsia.

Termální park stojí na místě, kde bylo už v 50. a 60. letech minulého století postaveno termální koupaliště napuštěné termální sirnou vodou. Podle staré legendy zaznamenané v polovině 16. století objevil léčivé prameny kůň. Sedlák nemocné zvíře vyhnal, protože se už o ně nedokázal starat. Jenže kůň na pastvinách začal popíjet vodu z léčivého pramene a po několika dnech se zdravý a silný vrátil ke svému překvapenému majiteli.

Krása Luhačovic i Zoo Zlín

Evu Decastelo ale mohu lidé během léta potkat také ve Zlínském kraji, a to v Luhačovicích, které patří k nejoblíbenějším lázním na Moravě. Léčí zde dýchací, trávicí a oběhové ústrojí i nemoci z poruch látkové výměny. Míří sem také lidé s poruchou pohybového aparátu či onkologičtí pacienti.

Městu vdechl na přelomu 19. a 20. století jedinečnou podobu architekt Dušan Jurkovič. Procházka mezi lázeňskými vilami, po kolonádě či rozlehlém parku má neopakovatelnou atmosféru. Turisty pak přitahuje i nedaleká přehrada.

Herečka ale plánuje také návštěvu nedaleké Zoo Zlín, kde kromě zvířat můžete obdivovat i pohádkový zámek Lešná. Zlínská zoo patří mezi nejoblíbenější zoo v republice. Jednou ze zdejších atrakcí, kterou si oblíbila i Eva Decastelo, je krmení mořských rejnoků. Lidé je mohou nejen nakrmit, ale i si je pohladit.

Zdroje: .kudyznudy.cz, lidovky.cz, kafe.cz