Bývalý mlýn v Malé Lečici u Prahy se stal místem, kde oblíbený herecký pár odpočívá a načerpává síly daleko od světel jeviště a filmového plátna.

Skrytý klenot v Malé Lečici

Příběh venkovského útočiště Davida Prachaře a Lindy Rybové začíná koupí starého mlýna. Jedinečnou nemovitost získali manželé za 600 000 korun, což je vzhledem k nutným rozsáhlým rekonstrukcím pouhý zlomek konečné ceny. Mlýn v neutěšeném stavu potřeboval další statisíce, aby se proměnil v útulnou a přívětivou chalupu, jakou je dnes.

Cesta na venkov

Prachař i Rybová patří mezi známé české herce, kteří mají na svém kontě mnoho divadelních i filmových rolí. David Prachař, narozený 15. ledna 1959 v Praze, je synem známého herce Ilji Prachaře. Vystudoval herectví na prestižní pražské DAMU a v roce 2002 nastoupil do činohry Národního divadla. V průběhu let získal několik ocenění, mimo jiné Cenu Alfréda Radoka za mimořádné výkony v rolích Hamleta a Fausta. Prachař svým talentem nadále okouzluje diváky v Národním divadle, Divadle Viola, Divadle v Dlouhé a Divadle Palace. Prosadil se ale také v mnoha filmech a seriálech.

Linda Rybová, narozená 15. října 1975 v Praze, má za sebou pestré baletní a herecké vzdělání, vystudovala Pražskou konzervatoř. Její kariéra sahá až do roku 1989 a ozdobila jeviště renomovaných divadel, jako je Divadlo Komedie nebo Divadlo pod Palmovkou. Rybová se prosadila i ve filmu, kde se objevila například ve filmech "Čarodějky z předměstí", "Šakalí léta", "Kytice", "Anděl na nervy", "Jak básníci čekají na zázrak" nebo "O Ječmínkovi". Její pozoruhodný talent jí vynesl nominaci na Českého lva za vedlejší roli ve filmu "Tmavomodrý svět".

Okouzlující Millhouse

Navzdory výzvám, které rekonstrukce přinesla, se manželům podařilo vytvořit okouzlující chalupu, v níž se dokonale snoubí staré s novým. Chalupa kombinuje elegantní bílou omítku a hrubé kameny, což nabízí nádherný kontrast, který vypovídá o bohaté historii budovy. Střešní linii zdobí čtyři vikýře, které jsou důmyslně zjemněny odstínem barvy střechy a dodávají chalupě nadčasový půvab.

Objekt je skutečnou oázou, obklopenou množstvím barevných květin a světle zelenou brankou, která láká návštěvníky do zahrady. Kolem protéká malý potůček, který umocňuje klid místa, a pozemek je uprostřed strmých svahů, polí a lesů.

Znovu se spojit s přírodou

Prachař i Rybová mají rádi přírodu a v bývalém mlýně v Malé Lečici se oba úspěšní herci rádi občas schovají před společenským ruchem v Praze. Krásně opravená chalupa odráží jejich společnou lásku a touhu vážit si prostých radostí života uprostřed kouzla zašlých časů.

Zdroje: sedmicka.tyden.cz, blesk.cz, ahaonline.cz