První zmínky o půvabném sídle Dády Patrasové a Feixe Slováčka pocházejí ze 17. století. Když rodina v roce 1997 chalupu získala, byla na hony vzdálená dnešnímu malebnému útočišti. Nemovitost vyžadovala rozsáhlou rekonstrukci od zjištění statiky přes podlahu až po topný systém. Rodina se pustila do práce a vdechla chalupě nový život, a to s respektem k historickému významu stavení. Dnes je chalupa důkazem jejich neochvějné oddanosti.

Přijetí udržitelnosti

Dáda Patrasová a její rodina vyznávají udržitelný způsob života. Chalupa je tak důkazem jejich ekologické filozofie a je vybavena solárními panely na stodole, které využívají obnovitelnou energii. Dáda navíc pečuje o krásnou zahradu obklopující chalupu, která je nejen krásná, ale také poskytuje spojení s přírodou.

Láska k přírodě a přátelství

Jedním z klíčových důvodů, proč si Dáda vybrala Český ráj jako své útočiště, je její hluboká láska k přírodě. Region je rájem přírodních krás, pyšní se malebnou krajinou, roubenými chalupami a historickými mlýny. Pohled na úchvatný skalní útvar Trosky, který se rodině naskýtá, je jen "třešničkou na dortu".

Ale nejsou to jen přírodní krásy, co ji do oblasti přitahuje. Dáda Patrasová má v regionu také přátele, díky nimž jsou její návštěvy chalupy ještě příjemnější. Je to pro ni místo, kde se příroda a přátelství snoubí v harmonii.

Rodinná oáza

Chata má zvláštní místo v srdcích celé rodiny. Zatímco Dáda si užívá klidného prostředí, její manžel Felix se vyžívá v ruchu velkoměsta. Když však dojde na odpočinek a načerpání nových sil, Český ráj poskytuje dokonalé útočiště oběma.

Pýcha chaty: Hodovní místnost

Jedním z klenotů chalupy je stará stáj, která byla přeměněna na nádhernou hodovní místnost. Prostor se stal svědkem nesčetných grilovacích večírků, na kterých se rodina Slováčkova a její přátelé scházejí, aby si pochutnali na lahodných pokrmech a vytvořili si cenné vzpomínky.

Chalupa rodiny Slováčkových v Českém ráji je více než jen místem pro dovolenou, stojí jako maják rodinných vazeb, kde si všichni užívají krás prostých radostí života.

Zdroje: hobby.blesk.cz, idnes.cz, mamci.cz