Baťův kanál: Vyhlídková cesta Moravou

Zdroj: Youtube

Baťův kanál nabízí jeden z nejmalebnějších cyklistických zážitků na Moravě. Trasa se táhne v délce až 80 kilometrů z Kroměříže do Hodonína a vede po březích řek Moravy a Radějovky. Jedním z nejoblíbenějších úseků je úsek mezi Petrovem a Strážnicí, kde se nachází rodinný kemp. Tato trasa je poměrně rovinatá a snadno schůdná, takže je ideální pro rodiny s dětmi. Na konci projížďky si rodiče mohou odpočinout v nepřeberném množství vinných sklípků.

Máchovo jezero: Relaxační okruh kolem jezera

Cyklostezka kolem Máchova jezera je nádherný 15kilometrový okruh kolem jezera, který začíná a končí v Doksech. Trasa vede po klidné silnici a nabízí spoustu míst k osvěžení. Zaparkujte auto na vlakovém nádraží v Doksech, dojeďte na kole do Starých Splavů a pokračujte malebnými borovými lesy zpět do výchozího bodu. Na trase jsou kempy, kde se můžete občerstvit a užít si klidnou jízdu přírodou.

Z Nové Pece do Nového Údolí: Krásy Šumavy

Šumavská cyklotrasa z Nové Pece do Nového Údolí je proslulá svou úchvatnou krajinou. Celkem 30kilometrová trasa vás provede rovinatým terénem s lesními cestami, rozkvetlými loukami a podél Studené Vltavy. Stezka těsně kopíruje železniční trať a četnými přejezdy jí dodává kouzlo. Trasa je snadno přizpůsobitelná, umožňuje kratší vyjížďky a v případě potřeby i návrat vlakem do Nové Paky.

Po březích řeky Bečvy: Dobrodružství v Beskydech

Stezka podél řeky Bečvy v Beskydech je skvělou volbou pro rodiny s dětmi, protože nabízí kombinaci málo frekventovaných silnic, zpevněných cest a přírodních scenérií. Trasa, která začíná v Horní Bečvě a končí ve Valašském Meziříčí, ukazuje nedotčenou krásu regionu s výhledy na zelené horské hřebeny, tradiční valašské dřevěnice a pasoucí se ovce. Nenechte si ujít skanzen Valašského muzea v přírodě v Rožnově a pokračujte klidnými lužními lesy podél řeky Bečvy.

Lipno: Ideální pro cyklisty i bruslaře

Lipenská jezerní stezka je splněným snem cyklistů i in-line bruslařů a nabízí hladkou 11,5 km dlouhou trasu z Lipna nad Vltavou do Frymburku. Trasa nabízí nádherné výhledy na jezero, mírné kopce a bezpečné sjezdy, zcela bez silničního provozu. Cesta tam a zpět měří 24 km a stezka mezi Lipnem a Frymburkem je dokonce osvětlená pro večerní jízdy, takže je ideální rodinnou aktivitou v kteroukoli denní dobu.

Kolem rybníků u Netolic: Historická projížďka

Tato 16 km dlouhá cyklostezka nedaleko Netolic je ideální pro rodiny s dětmi a klikatí se krajinou posetou 16 rybníky a historickými památkami. Trasa začíná na náměstí v Netolicích, vede k rybníku Myslivna, míjí zámek Kratochvíle a pokračuje kolem Kratochvilského a Neštěmického rybníka. Po průjezdu malebnou obcí Žitná se cesta smyčkou vrací zpět do Hrbova a Netolic. Tato trasa nabízí klidnou jízdu půvabnou krajinou s množstvím naučných zastávek po cestě.

Cyklotrasy vhodné pro rodiny s dětmi nabízejí rozmanité a krásné zážitky pro cyklisty všech věkových kategorií a úrovní dovedností. Ať už hledáte odpočinkový okruh kolem jezera, malebnou říční stezku, nebo historickou projížďku krajinou, tyto trasy představují dokonalou kulisu pro vaše další rodinné cyklistické dobrodružství. Takže si sbalte kola a helmy a připravte se na objevování krás idylických stezek!

Zdroje: prozeny.cz, maminka.cz, kudyznudy.cz