Asi každého, kdo někdy strávil noc v hotelu, napadlo, co všechno zde mohli jiní hosté během svého pobytu zapomenout. Je pravdou, že některé příběhy zapomenutých předmětů jsou hodně zajímavé.

Zdroj: Youtube

Postupy při ztrátách a nálezech

Než se ponoříme do poutavých příběhů o ztracených věcech, je nezbytné porozumět postupům, které hotely dodržují při nakládání se zapomenutými předměty. Každý hotel je povinen uchovávat nálezy po dobu jednoho roku od okamžiku, kdy o objevené věci informují majitele. Pokud majitel zůstane neznámý, prodlužuje se tato doba uložení na dva roky. Podrobné informace o délce doby úschovy naleznou hoteloví hosté v hotelovém řádu nebo v brožuře služeb.

V případě nešťastné ztráty nebo zanechání předmětu je nutné jednat okamžitě. Základem je neprodleně informovat hotelovou recepci. Personál hotelu je povinen vrátit ztracené předměty jejich právoplatným majitelům, pokud jsou nalezeny během pobytu hosta. Poskytnutí podrobného popisu ztraceného předmětu je nezbytné pro usnadnění jeho identifikace a vrácení.

Zapomenutý mazlíček

Zatímco notebooky, tablety a mobilní telefony se běžně zapomínají, do oddělení ztrát a nálezů v hotelu se dostaly i překvapivé předměty. Šlo například o hodinky Rolex za 1,5 milionu dolarů, rozkládací samoopalovací kabinu nebo dokonce živého hroznýše jménem Monty. Ano, čtete správně, hroznýše!

Cenné sběratelské předměty

V některých případech zaměstnanci hotelu narazili na vzácné a cenné předměty. Jednou takhle natrefili třeba na album známek v hodnotě téměř osmi milionů dolarů, snubní prsten Tiffany v hodnotě 10 000 liber nebo hodinky Rolex za 50 000 liber. Podobné nálezy vyvolávají otázky, jak je možné, že takové předměty vůbec někdo zaomněl.

Kuriózní nálezy

Ne všechny hotelové nálezy jsou cenné v peněžním smyslu. Mezi neobvyklé předměty nalezené v pokojích patří prsní implantáty v hotelu v Newcastlu, originální kouzelnická hůlka Harryho Pottera zamčená v trezoru ve Scunthorpe a zubní protézy zdobené diamanty. Výčet kuriozních ztrát v hotelových pokojích by ale mohl pokračovat dál.

Dramatické ztráty

Některé příběhy se dotknou srdce, jako například příběh muže, který zapomněl urnu s popelem své zesnulé ženy. V dalším případě bylo v hotelovém pokoji ve Winchesteru zanecháno dítě. Podobné příhody ukazují, jak důležité je věnovat pozornost detailům během pobytu v hotelu.

Nejčastěji zapomenuté předměty

Podle deníku Telegraph se některé věci zapomínají častěji než jiné. Na prvním místě jsou nabíječky k mobilním telefonům a notebookům, následují pyžama, jiné oblečení a plyšoví medvídci. Ve skutečnosti se během jediného roku podařilo shledat s majiteli neuvěřitelných 75 000 zapomenutých plyšových medvídků.

Manažer Travelodge Jon Pickup se svěřil, že každý rok narazí na skutečně nečekané předměty. Mezi zvláštní nálezy patří klíče od Ferrari, plyšový čtyřnohý papoušek, a dokonce i jeskyně pro Santa Clause v životní velikosti.

Svět zapomenutých hotelových předmětů je poutavý a plný nejrůznějších věcí a příběhů. Od cenných pokladů až po bizarní překvapení. Až se tedy příště budete z hotelu odhlašovat, nezapomeňte si své věci překontrolovat – nikdy nevíte, jaký fascinující předmět může skončit ve ztrátách a nálezech.

Zdroje: idnes.cz, esky.cz, dama.cz