Idylické útočiště slouží Janu Krausovi, jeho čtyřem sourozencům a jeho partnerce, uznávané herečce Ivaně Chýlkové, jako každoroční místo setkávání. Vydejte se s námi do oázy klidu, kde tato semknutá rodina nachází klid.

Jan Kraus, narozený 15. srpna 1953 v Praze, je všestranně nadaná osobnost, která zanechala výraznou stopu ve světě zábavy. Prosadil se jako herec, moderátor, publicista, režisér, dramaturg i podnikatel. Přestože herectví nikdy formálně nestudoval, zahájil svou hereckou kariéru koncem 60. let 20. století epizodními rolemi ve filmech a nadále vynikal v různých rolích na plátně i na jevišti. V současnosti je známý především jako moderátor vlastních pořadů, mimo jiné populární "Show Jana Krause" na TV Prima a jako rozhlasový moderátor na Frekvenci 1.

Zdroj: Youtube

V srdci rodinný typ

I když jsou profesní úspěchy Jana Krause bezpochyby impozantní, jeho nejcennější rolí je role otce. Je hrdým tátou čtyř synů – Davida, Adama, Marka a Jáchyma. Janova partnerka Ivana Chýlková, která se narodila 27. září 1963 ve Frýdku-Místku, se rovněž výrazně zapsala do hereckého světa rolemi v inscenacích jako "Jezerní královna", "Díky za každé nové ráno" nebo "Přítelkyně z domu smutku".

Rozvětvené kořeny

Rodina Krausových je stejně rozmanitá jako rozvětvená. Sourozenci Jana Krause žijí po celém světě, bratr Michal bydlí v Americe, sestra Eliška v Kolumbii a bratr Ivan je sám světoběžník. Navzdory geografickým vzdálenostem se klan Krausů jednou za rok sejde v rodinném kruhu.

Sám Jan Kraus prozrazuje: "Obvykle se scházíme na venkově nedaleko Prahy. Pro naše setkání potřebujeme klid, takže máme chalupu, kterou mají moji bratři, pak je tam chalupa, kde bydlí moji nejstarší kluci, a pak je tam chalupa pro mě a Ivanku." Setkání slouží členům rodiny jako vzácná příležitost ke spojení rodiny. Vzhledem k jejich rušnému životu je to událost, které si nesmírně váží.

Rodinný chatový areál se nachází nedaleko Zbraslavic ve Středočeském kraji, regionu známém svými úchvatnými přírodními krásami. Chata obklopená bujnou zelení a uklidňující náručí přírody poskytuje dokonalé zázemí pro poklidná setkání rodiny Krausových.

Chýlkovou s chalupou sblížila pandemie

Klidné útočiště si oblíbila i Ivana Chýlková, partnerka Jana Krause a sama známá herečka. Přiznala: "Pobyt na chalupě jsem nejvíce ocenila v době koronavirové pandemie, protože do té doby jsem tam tolik času a v jednom kuse netrávila." Život na chalupě jí poskytoval vítaný únik v náročných dobách pandemie. Vzhledem k osobní zkušenosti nebylo pro Chýlkovou tak složité vžít se do role chalupářky v oblíbeném seriálu Osada.

Ve světě plném chaosu je nalezení místa klidu nezměrným pokladem. Rodinná chalupa Krausových nedaleko Prahy není jen fyzickým útočištěm; je to svatyně, kde se upevňují pouta, vytvářejí vzpomínky a nachází klid – svědectví o trvalé síle rodiny a objetí přírody.

Zdroje: sip.denik.cz, tyden.cz, ahaonline.cz