Bad Schandau, česky známé jako Žandov nebo Žandava, zažilo svůj nejvýznamnější rozvoj po objevení železitého pramene v údolí Křinice v roce 1730. Spojení s lázeňstvím spolu s přínosem Dr. Kneippa a jeho průkopnických léčebných metod mu zajistilo významné místo na mapě wellness destinací.

Jednou z výrazných dominant města je Labská promenáda, dlážděná cesta, která kopíruje tok řeky Labe. Je lemovaná lázeňskými hotely a penziony, nabízí úchvatné výhledy do klidného údolí potoka Kirnitzsch, kam pravidelně vyjíždí historická elektrická železnice, která návštěvníky vozí na podmanivou vyhlídkovou jízdu.

Objevte chrám tekoucího zvuku

Zdroj: Youtube

Chcete-li zažít skutečně pohlcující a jedinečný lázeňský zážitek, vydejte se hned za české hranice do lázní Toskana Therme. Tyto termální lázně o rozloze 1 830 m² se staly oblíbeným cílem českých turistů hledajících relaxaci a omlazení. Jsou snadno dostupné z náměstí a nabízejí program Wellness & Beauty a fascinující fenomén zvaný Liquid Sound – “chrám tekoucího zvuku“.

Představte si koupání v bazénu obklopeném orchestrem barev, vůní, tónů a světla. V Toskana Therme jsou speciálně navržené reproduktory ponořené v bazénu a umístěné nad bazénem s teplou slanou vodou. Zde se ponoříte do speciálního chrámu proudícího zvuku, který je obklopen 360stupňovou projekcí snových krajin vytvořených z živých barevných světel. Je to zážitek, který přesahuje hranice všednosti a nabízí jedinečnou cestu relaxace a smyslového potěšení.

Zábava pro všechny věkové kategorie

Lázně nejsou určeny pouze dospělým, kteří hledají relaxaci, ale jsou útočištěm pro návštěvníky všech věkových kategorií. Vychutnejte si osvěžující koupel ve vnitřním nebo venkovním bazénu s osvěžujícími masážními tryskami. Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je zde divoká řeka a dětský bazén se skluzavkou.

Pokud jste příznivci saunování, lázně mají vyhrazený saunový svět s možnostmi, jako je finská sauna, studená parní sauna a dokonce i sauna pro začátečníky. Po relaxační bylinkové koupeli se zchlaďte v omlazující studené páře, která je dokonalým tepelným kontrastem.

Wellness za vodou

Kromě bazénů a saun nabízí lázně celou řadu procedur pro zlepšení vaší pohody. Vyberte si z ajurvédských masáží, thalasso terapií nebo aromatických olejových a růžových koupelí. Pro ty, kteří hledají léčebná řešení, nabízejí lázně možnosti, jako je laserová terapie, ošetření vulkanickým minerálním bahnem, gymnastika a střídavé sprchy. Pro návštěvníky se specifickými zdravotními problémy nabízí Toskana Therme terapie s lékařským cvičením, které zajišťují komplexní přístup k pohodě.

Kulinářské speciality a další

Po vší té relaxaci a omlazení vám jistě přijde vhod. V lázeňské restauraci se podávají lahodné středomořské speciality, které si od předchozích hostů vysloužily pochvalné recenze. Ať už hledáte vydatné jídlo nebo rychlé občerstvení, najdete zde řadu možností, jak uspokojit své chutě. Kromě toho je zde okouzlující kavárna a bistro s příjemnou venkovní terasou, kde si můžete vychutnat jídlo a zároveň se kochat malebným okolím.

Zdroje: en.wikipedia.org, decinsky.denik.cz, region-ceskesvycarsko.cz