Chantal Poullain, známá nejen svými strhujícími výkony na jevišti a filmovém plátně, ale také vytříbeným vkusem a hlubokým uměleckým cítěním, nás zve do svého útočiště – prostoru, který odráží její fascinující cestu z Francie do Čech.

Osudové setkání

Životní cesta Chantal Poullain začala v poklidných chodbách klášterní školy ve Francii, kde poprvé tančila balet a snila o scénách, které ještě dobude. Její cesta hereckými sférami vedla z pulzujících učeben Divadelní akademie v Ženevě do srdce českého umění, a to díky náhodnému setkání se slavným komikem a hercem Bolkem Polívkou.

Toto setkání znamenalo nejen začátek hlubokého osobního a profesního partnerství, ale také herečka procestovala celý svět a obohatila paletu svých zkušeností a inspirací.

Její přínos českému filmu a divadlu, role v klasických filmech jako "Král Ubu" a "Šašek a královna", ale i hostování v uznávaných divadlech podtrhují její všestrannost a oddanost svému řemeslu. Mimo profesi herečky naplňuje její život i mateřství (jejím synem je herec Vladimír Polívka) a Nadace Archa Chantal, zaměřená na rozjasnění života hospitalizovaných dětí.

Pařížská oáza v Praze

Zdroj: Youtube

Když vstoupíte do jejího pražského bytu, okamžitě se přenesete do světa, kde každý kout dýchá uměním a každý kout vypráví svůj příběh. Chodba, skutečná galerie vyzdobená obrazy, sochami a uměleckými předměty, odhaluje podstatu jejího dědictví a její hluboké vazby jak k francouzským kořenům, tak k českým přátelstvím.

Kuchyně s francouzskou atmosférou

Kuchyně, mistrovské dílo designu, v němž se funkčnost snoubí s historií, je ústředním bodem hereččina domova. Moderní spotřebiče zde koexistují s vintage nálezy a starožitnostmi, které pečlivě vybírá v bazarech a na trzích. Ústředním bodem kuchyně je řeznický špalek, znovu použitý jako stůl na dekorace, kolem kterého se odvíjí rytmus rodinného života a přátelství.

Kolem speciálně vyrobeného velkého stolu pořádá Chantal Poullain setkání, která naplňují prostor smíchem a vzpomínkami, deska stolu nese patinu nesčetných společných okamžiků.

Život a domov Chantal Poullain jsou krásnou směsicí francouzského art de vivre a české živelnosti – svědectvím dobře procestovaného a srdečně prožitého života. Svými uměleckými rozhodnutími a osobním stylem vytváří prostor, který je odrazem její životní cesty.

Zdroje: living.iprima.cz, zivotopis.osobnosti.cz, dotyk.cz