Pokud ještě existuje někdo, kdo neviděl rozverný film o tatíncích, kteří čelí nástrahám dovolené na horách, je načase zařadit ho do svého seznamu filmů ke zhlédnutí.

Zdroj: Youtube

Filmový útěk v srdci přírody

Dolní Dvůr nabízí klid, je to celoroční útočiště pro milovníky přírody. Ve středisku Ski Family Dolní Dvůr najdete několik sjezdovek perfektních pro rodiny s dětmi. S pěti vleky a sedmi sjezdovkami je to komorní prostředí ideální pro rodiče s malými dětmi, které se chtějí naučit lyžovat nebo jezdit na snowboardu.

Kromě zimních sportů slouží Dolní Dvůr jako výborná základna pro pěší turistiku v Krkonoších. Ať už se chystáte zdolat nejvyšší vrchol Sněžku, prozkoumat půvabná městečka, jako je Špindlerův Mlýn nebo Pec pod Sněžkou, nebo se vydat na nenáročné procházky přírodou, obec nabízí vše.

Kousek filmového kouzla

Dolní Dvůr se proslavil nejen svými přírodními krásami a bohatými rekreačními možnostmi, ale také svou rolí ve světě filmu. Právě zde totiž stojí slavná chata Apalucha, kde si hlavní hrdinové filmu s dětmi užívali dovolenou plnou smíchu.

Chcete-li tuto kultovní chalupu najít, vydejte se údolím Kotelského potoka do Rudolfova. Zde narazíte na sezónní informační centrum Krkonošského národního parku. Vyhledejte stezky Zlatý Mlýn a Horská cesta a z horního konce louky chatu spatříte. Jako bonus se můžete v informačním centru zeptat na ukázky a zajímavosti z natáčení filmu "S tebou mě baví svět".

Objevování skrytých skvostů Dolního Dvora

Když už budete v Dolním Dvoře, nenechte si ujít příležitost prozkoumat další zajímavosti obce. Klasicistní kostel svatého Josefa je svědkem historie obce a kaple svatého Michaela Archanděla ze 16. století dodává krajině starosvětský šarm. Navštívit můžete také venkovský dům čp. 114, který vás jistě zaujme.

Dolnímu Dvoru se daří díky turistickému ruchu, zejména v zimní sezóně. Malé lyžařské středisko vhodné pro rodiny s dětmi a klidné okolí je výbornou volbou pro rodiny, které hledají odpočinek s nádechem dobrodružství.

Ať už jste tedy filmový nadšenec, který loví slavná místa z natáčení, outdoorový nadšenec, který hledá turistické stezky, nebo rodina, která si chce zalyžovat, Dolní Dvůr má co nabídnout.

Zdroje: filmovamista.cz, cestovinky.cz, hradecky.denik.cz