Krajina Černé Hory je dramatickým střetem vysokých divokých hor a romantického mořského pobřeží, které vytváří malebné prostředí. Země se pyšní několika nádhernými písečnými a oblázkovými plážemi, které patří k nejkrásnějším ve Středomoří. Pláže, na nichž se pozoruhodně netísní davy turistů, poskytují klidné úniky a úchvatné výhledy.

Pobřeží je poseto staletými vesnicemi a architektonicky bohatými městy s kamennými stavbami a šlechtickými sídly. Kombinace přírodních krás a historického kouzla vytváří podmanivou atmosféru, která v návštěvnících zanechá trvalý dojem.

Zdroj: Youtube

Klid a bezpečí

Černá Hora je jednou z nejklidnějších a nejbezpečnějších destinací v Evropě. Díky tomu je vynikající volbou pro rodiny s dětmi i jednotlivce hledající odpočinkovou dovolenou. Přívětivá atmosféra země zajišťuje všem příjemné zážitky bez stresu.

Pojďme se podívat na okouzlující místa, kvůli kterým se vyplatí Černou Horu navštívit.

Skadarské jezero: Ptačí ráj

Skadarské jezero, největší sladkovodní jezero na Balkáně, bylo v roce 1983 vyhlášeno národním parkem. Je domovem více než 300 druhů ptáků včetně vzácného pelikána. Jezero je mimořádně čisté, napájí ho asi 50 pramenů, které umožňují kompletní výměnu vody každých šest měsíců. Díky tomuto nedotčenému prostředí je Skadarské jezero rájem pro milovníky přírody a pozorovatele ptáků.

Kaňon Nevidio: Skryté dobrodružství

Kaňon Nevidio je ohromující přírodní atrakcí, která návštěvníky uchvátí svou etno vesnicí, průzračnou řekou, vodopády a majestátními skalami. Kaňon nabízí jedinečné dobrodružství pro ty, kteří hledají nezapomenutelné zážitky. Návštěvníci si zde také mohou pochutnat na tradiční kuchyni v místní restauraci, což z něj činí ideální cíl jednodenního výletu.

Záliv Boka Kotorska: Černohorská ikona

Záliv Boka Kotorska, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, je jedním z nejznámějších míst Černé Hory. Táhne se v délce více než 30 kilometrů a vyznačuje se zvláštním tvarem připomínajícím propojená jezera. Krásu zálivu nejlépe oceníte z výšky, odkud se vám naskytne nádherný výhled na jeho rozlehlou plochu a půvabný poloostrov Luštica.

Cetinje: Pohled do královské minulosti

Cetinje, které se nachází pod severními svahy Lovćenu, bylo kdysi správním centrem a hlavním městem Černohorského království. Dnes je pokladnicí historických památek, včetně budov velvyslanectví, Cetinjského kláštera, mauzolea a Národního muzea. Návštěvníci by také měli ochutnat místní gastronomickou specialitu pršut, která se vyrábí v nedaleké Njeguši.

Černé jezero: Přírodní klenot

Černé jezero je jedním z černohorských přírodních skvostů. Jeho křišťálově čistá modrá voda obklopená zelení a skalami poskytuje dokonalé prostředí pro odpočinek a venkovní aktivity. Součástí jezera je také zábavní park, takže je vynikajícím cílem pro rodiny s dětmi. Najdete ho v národním parku Durmitor.

Pláž Jaz: Nejlepší pláž v Evropě

Pláž Jaz, která se nachází 2,5 km od Budvy, je jednou z největších pláží na černohorském pobřeží. Písečno-oblázková pláž je obklopena nedotčenou přírodou a hustou středomořskou vegetací. Je oblíbeným místem milovníků přírody a kempování. Lonely Planet označil pláž Jaz v roce 2015 za nejlepší pláž v Evropě, což svědčí o její výjimečné kráse.

Pláž Kamenovo: Tyrkysový ráj

Pláž Kamenovo je známá svou jedinečnou tyrkysovou vodou, která mění barvu v závislosti na úhlu dopadu slunečních paprsků. Díky tomuto ohromujícímu vizuálnímu efektu je pláž oblíbeným místem fotografů a nadšenců pro sociální média. Pláž je klidná a nabízí různé služby včetně restaurací a kaváren, kde se pořádají živé plážové párty.

Pláž Lucice: Oblíbená rodinná lokalita

Pláž Lucice je okouzlující písečná pláž zasazená do krásné zátoky. Pláž, na kterou shlíží středomořský borový les, nabízí křišťálově čistou vodu a klidné prostředí. Nedaleké ostrovy Katic a Sveta Nedelja můžete navštívit lodí. Rodiny jistě ocení tobogán a dětské hřiště, které z pláže činí zábavný cíl pro děti.

Černá Hora je destinací, která nabízí dokonalou kombinaci přírodních krás, historického kouzla a klidu. Od nádherných pláží a průzračných jezer až po historická města a národní parky. Černá Hora nabízí pro každého něco. Ať už hledáte dobrodružství, odpočinek, nebo dovolenou pro celou rodinu, skrytý klenot Středomoří si jistě podmaní vaše srdce i duši.

Zdroje: idnes.cz, novinky.cz, cs.wikipedia.org