Zde jsou čtyři nejlepší příklady dobrodružných aktivit v České republice.

Zipline klíny: Vzrušující let

Zdroj: Youtube

Jednou z nejzajímavějších atrakcí je pátá nejdelší zipline v Evropě, která se nachází ve sportovním areálu Klíny. Nabízí adrenalinovou jízdu rychlostí až 80 km/h a výškou dosahující 130 metrů nad údolím. Návštěvníci jsou vybaveni celotělovým postrojem, helmou a kladkou s elektrickým pohonem od instruktora. Dráha je dlouhá 2 200 metrů, což z ní činí jednu z nejdelších zipline na světě.

Dobrodružství začíná 1 400 metrů dlouhým letem nad údolím Šumenska, který vede do krásné krušnohorské divočiny. V přestupní stanici instruktoři zajistí jezdce na druhém laně pro 800metrovou cestu zpět na nástupiště lanovky. Unikátní zipline jako jediná na světě využívá kladky s elektromotorem, což zajišťuje bezproblémový a vzrušující zážitek.

Stezka v oblacích: Cesta mezi korunami stromů

Stezka v oblacích na Dolní Moravě nabízí jedinečnou příležitost projít se mezi korunami stromů a vychutnat si nádherné výhledy na okolní pohoří. Tato dřevěná stavba, kterou navrhl renomovaný architekt Zdeněk Fránek, se nachází v blízkosti horní stanice lanovky na Sněžník v nadmořské výšce 1 116 metrů. Stezka připomínající let nočního motýla protkává síť dřevěných chodníků, které nabízejí naučné i zábavné zážitky.

Informační tabule podél stezky poskytují informace o konstrukci stavby a lokalitě Králického Sněžníku. Součástí 55 metrů vysoké stavby je síťový shoz, který návštěvníkům umožňuje zažít vzrušující pohled do hloubky 55 metrů. Pro ty, kteří hledají ještě větší vzrušení, nabízí 100 metrů dlouhá nerezová skluzavka s okny rychlý sestup k základně věže. Turisté se navíc mohou pohybovat mezi jednotlivými patry pomocí síťového rukávu, což ještě umocňuje jedinečné dobrodružství.

Bobová dráha Prosek: Celoroční zábava

Bobová dráha Prosek v Praze nabízí celoroční vzrušení a umožňuje návštěvníkům sjíždět nerezovou dráhu rychlostí až 62 km/h. Dráha, která je dlouhá téměř 1 kilometr, obsahuje prvky jako osmičku a několik zatáček, což zajišťuje vzrušující jízdu. Jezdci mohou svou rychlost ovládat pomocí brzdové páky, takže zážitek lze přizpůsobit individuálním preferencím.

Dráha je navržena s ohledem na bezpečnost a umožňuje samostatnou jízdu již osmiletým dětem. Mladší děti mohou jezdit v doprovodu dospělé osoby. Po absolvování vzrušujícího sjezdu se jezdci pomocí výtahu vrátí na start, kde si mohou odpočinout v místní pizzerii. Poloha dráhy nabízí nádherný výhled na panorama Prahy, okolní lesy a vinice. Večerní jízda pod umělým osvětlením poskytuje další vrstvu vzrušení.

Sky Bridge 721 – spojení dvou horských hřebenů

Horské středisko Dolní Morava se pyšní světovým unikátem Sky Bridge 721. Jako nejdelší visutý most pro pěší na světě spojuje dva horské hřebeny a měří 721 metrů. Projdete se po něm ve výšce 95 metrů nad zemí. Turistické centrum Dolní Morava od května 2022 rozšířilo své atrakce o tento pozoruhodný visutý most přes Mlýnskou dolinu, který překonává portugalský most 516 Arouca.

Sky Bridge 721 se táhne od chaty Slaměnka u Stezky v oblacích přes údolí až na svahy vrchu Chlum. Procházku po mostě začínáte v nadmořské výšce 1 125 metrů, stoupáte o deset metrů výše. Most je unikátním technickým projektem v České republice a časopis Time ho v roce 2022 označil za jedno z nejlepších míst na světě.

Tuzemské atrakce

Česká republika nabízí mnoho příležitostí pro ty, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství. Ať už se návštěvníci proletí nad údolími na zipline, projdou se mezi korunami stromů na Stezce v oblacích či po 95 metrů vysokém Sky Bridge 721, nebo vyzkouší bobovou dráhu na Proseku, mohou zde najít vzrušující zážitky, aniž by museli opustit zemi. Podobné atrakce poukazují na rozmanité a vzrušující možnosti, které jsou v tuzemském prostředí pro milovníky dobrodružství k dispozici.

Zdroje: tn.nova.cz, regiontourist.cz, prozeny.cz