Kufr z kolekce Bank navržené Marcem Sadlerem

Cestování pro moderní nomády: Sada kufrů v sobě ukrývá postel, kancelář i kuchyň

Kufry z kolekce Bank navržené Marcem Sadlerem pro Fabbrica Pelletterie Milano jsou inspirovány starými truhlami. Jsou ale vyrobeny z nejmodernějších materiálů a tři z nich v sobě ukrývají malou kuchyňku, kancelář nebo si z něj můžete vytvořit postel.

Okinawané jedí mnohem více zeleniny než většina lidí

Pozoruhodný ostrov Okinawa: Proč se zde lidé dožívají mimořádně vysokého věku?

Japonský ostrov Okinawa patří do tzv. modré zóny. Oblasti, ve které žijí lidé mimořádně dlouhým životem.

Rocky Mountaineer. Vlak projíždí mezi horami, řekami, jezery

Jak vypadá cestování nejluxusnějšími vlaky světa?

V době, kdy je čas vzácnou komoditou si chceme i přesun z místa A na místo B pořádně užít. Ať už prozkoumáváte Afriku nebo se přesouváte po japonském ostrově, cestování vlakem dokazuje, že je mnohem zajímavější a pohodlnější než jiné dopravní prostře...

Když se řekne Kolumbie, mnozí si představí drogovou velmoc

Kolumbie, kráska se špatnou pověstí. Jak vypadá země Pabla Escobara nyní?

Ještě donedávna se turisté drželi od Kolumbie dál. Dnes ovšem platí, že největším nebezpečím téhle nádherné země je, že už tady budete chtít zůstat.

Stromy dračí krve, nedotčená příroda: To je pohádkový ostrov Sokotra

Stromy dračí krve, nedotčená příroda: To je pohádkový ostrov Sokotra

Podívejte se s cestovatelem Lukášem Synkem na pár unikátních míst jemenského ostrova Sokotra donedávna „ztraceného“ v průzračných vodách Indického oceánu.

Kdo nenavštíví Tower jakoby v Londýně ani nebyl

Temná legenda o Londýnském Toweru a další podivné zajímavosti o kultovním místě

Kdo nenavštíví Tower jakoby v Londýně ani nebyl. Impozantní budova sloužila jako pevnost, zbrojnice, pokladnice, mincovna, palác, místo poprav, observatoř, útočiště a vězení především pro vězně z vyšších vrstev. Pojďte se podívat na pět věcí, které v...

Nejhlubší bazén na světě Deep Dive Dubai

V Dubaji vznikla unikátní stavba. Nejhlubší bazén světa skrývá tajemství na dně

Uvažujete o netradiční dovolené? V Dubaji najdete například nejvyšší mrakodrap nebo největší nákupní centrum na světě. Nově se ale město pyšní dalším unikátem, kterým je nejhlubší bazén na světě.

V okolí Guo Liang Cun bylo natočeno více než 40 filmů a klipů

Guoliang: Vláda jim odmítla pomoci, monumentální tunel si lidé vyhloubili dláty

Čínská vesnice Guo Liang Cun měla problém. Vysoko v pohoří Taihang v provincii Henan byly jediným přístupem k civilizaci strmé, úzké schody zapuštěné do úbočí skály zvané „Sky Ladder“. Proto požádalo 350 obyvatel tohoto izolovaného místa vládu o cest...

Pokud se rádi bojíte, navštivte katakomby pod kostelem Panny Marie Vítězné

Pod Prahou existuje tajemné podzemní město, úžasné mraveniště katakomb a tunelů

Život v Praze neutichá. Pro místní i turisty je synonymem propojení úžasné historie a architektury s moderním způsobem života. Málokdo ale ví, že pod povrchem země bzučí a tepe další Praha. A tu můžete navštívit.

Kostel v Hnanicích: je nejoriginálnější sakrální stavbou v Česku

Kostel v Hnanicích: je nejoriginálnější sakrální stavbou v Česku

Unikátní učebnicí toho, jak ve středověku vznikal kostel, je svatyně zasvěcená sv. Volfgangovi v Hnanicích, položených ve vinařské krajině jižně od Znojma.

Yellow entrance

Jednobarevná města. Poznejte pět nejkrásnějších na světě

Většina měst se pyšní svou rozmanitostí a barvitostí. Existuje však i několik městeček, městysů a osad, které jsou hrdé na svou jednobarevnost.

Písečný přesyp u Vlkova

Pouště v Česku. Kde je najdete a jak vznikly?

Poušť není jen Sahara nebo Kalahari. Pouště jsou rozmanitá prostředí a rozhodně si je nepředstavujte jen jako obrovské písečné duny. Byli byste daleko od pravdy.

Mešita šejcha Zájeda (Sheikh Zayed) v Abu Dhábí.

Mešita, která nemá v islámském světě obdoby

Mešita šejcha Zájeda (Sheikh Zayed) v Abu Dhábí, hlavním městě stejnojmenného arabského emirátu, je, podobně jako většina staveb Spojených arabských emirátů, zapsána do Guinessovy knihy rekordů.

Žena kmene Apatani

Kmen Apatani: Znetvoření žen jako ochrana proti únosům

Kmen Apatani žije ve státě Arunáčalpradéš v údolí Ziro na východě Indie. Zdejší ženy poznáte poměrně snadno, mají tetování na obličeji a v místě nosní chrupavky dřevěné zátky.

Buddhistický mnich

Buddhismus: Důležité je uklidnit svou mysl

Buddhismus je cesta praxe a duchovního vývoje vedoucí k nahlédnutí do skutečné podstaty reality. Buddhistické praktiky, jako je meditace, jsou prostředkem ke změně sebe sama, aby se vyvinuly vlastnosti vědomí, laskavosti a moudrosti.