Jurikův dóm

Zbrašovské aragonitové jeskyně: krása plynových jezírek

Jedinečný jeskynní systém evropského významu vznikl tak, že současně působily atmosférické a teplé minerální vody stoupající z velkých hloubek ve vápencích.

Bohatě malované zapotécké hrobky vydávají své tajemství

Bohatě malované zapotécké hrobky vydávají své tajemství

Archeologové si mysleli, že jde o nezajímavou stavbu, ale hluboce se mýlili.

Nádhernou přírodu nabízí také Rakouské Alpy.

Krásy okolních zemí: Divoká příroda, křišťalová jezera i malebné vesničky

Objevte s námí krásy okolních zemí. Na Slovensku jsou ty nejkrásnější hory a divoká příroda, v Rakousku křišťálový přírodní jezera a v Rumunsku malebné vesničky, ve kterých jako by se zastavil čas.

Azurové pobřeží nabízí romantiku i okázalý luxus

Azurové pobřeží nabízí romantiku i okázalý luxus

Azurové pobřeží, neboli v originále Cote d´Azur, obdivují každoročně tisíce turistů z celého světa. Nádherný odstín moře, romantické ostrůvky a zákoutí, oblázkové pláže a výhled na alpské vrcholky dělají z této oblasti nejvyhledávanější přímořskou de...

Jen několik kilometrů od Rhodosu se nacházejí termální lázně Kalithea. Zdejší léčivá voda má pozitivní účinky na kožní onemocnění, revmatismus, diabetes či astma.

Rhodos: Řecký ráj cestovatelů

Říkáte si: "Rhodos je známá dovolenková destinace plná hotelů a restaurací, tak co je na něm tak zajímavého?” Odpověď je poměrně jednoduchá. Rhodos je místem, kde si každý cestovatel přijde na své.

Stromy přirozeně vytvořili tunel.

Romantické místo pro všechny zamilované: Na Ukrajině zezelenal Tunel lásky

Nedaleko městečka Kleven na západě země se nachází místo, se kterým si příroda romanticky pohrála.

Za vulkány Chile (V.): Cerro Alto del Padre – ve stopách dinosaurů

Za vulkány Chile: Cerro Alto del Padre – ve stopách dinosaurů

Vulkán Cerro Alto del Padre patří do stejné vulkanické oblasti jako Tinguiririca. Nachází se nad termálními lázněmi Termas del Flaco, které leží na východ od města San Fernando.

V Řecku najdete nespočet krásných zátok, pláží a romantických zákoutí s průzračným mořem.

Řecko: Jedinečný pohled na antické památky z výšky

Řecko je překrásnou zemí, která nabízí nespočet míst, které rozhodně stojí za to vidět na vlastní oči. Avšak prozkoumat křížem krážem celé Řecko včetně všech ostrovů je zcela nemožné. Pojďte alespoň s nami projít některé z nich.

Jedna z kávových továren Centrální vysočiny

Zapomeňte na cappuccino, latte nebo espresso, to ve Vietnamu nedostanete

Vietnam patří k zemím, kde se pěstování kávy daří. A to natolik, že se tato asijská země během posledních třiceti let probojovala na druhé místo žebříčku největších světových producentů kávy a předstihla tak i Kolumbii, jejíž káva je ve světě velmi p...

Nové Gettyho centrum otevřelo své brány veřejnosti v roce 1997. Veřejnost má vstup zdarma.

Kulturní zážitek i to je Los Angeles

V Los Angeles nejsou asi galerie umění to první, co návštěvníka napadne jako způsob, jak strávit příjemný den ve stínu. Nejlidnatější americké město na západním pobřeží láká turisty hlavně na Hollywood, chodník slávy, písčité pláže na předměstích u S...

Omán

Omán: Pohádka Tisíce a jedné noci

Omán je jako vystřižený z pohádek Tisíce a jedné noci. Horské masivy, rozpálené pouště, malebné oázy i nekonečné pláže omývané azurovým mořem. To jsou jen některé střípky ze země, jejíž noci rozzáří tisíce hvězd. Poznejte velkolepou rozmanitost, krás...

Jak slaví Velikonoce v Guatemale, Filipínách nebo Indii?

Jak slaví Velikonoce v Guatemale, Filipínách nebo Indii?

Velikonoce se slaví po celém světě. Většinou se k nám dostávají zprávy plné do krve rozšlehaných zad, zatloukání hřebíků do dlaní nebo ulicí plných křížů a podobně. Ano, i tak se Velikonoce slaví. Ale slaví se také i jinak.

Džungle vydala obrysy bájného města opičího boha

Džungle vydala obrysy bájného města opičího boha

Bájné město opičího boha zřejmě odhalil v nitru honduraské džungle nový průzkum s pomocí laserového bombardování. A nejen to. Archeologové si jsou jistí, že pod zeleným příkrovem na ně čekají desítky pyramid ne v jednom, ale hned v několika městech z...

Kappadokie, drsná kráska v srdci Turecka

Kappadokie, drsná kráska v srdci Turecka

V centrální části Turecka najdete jeden z největších turistických trháků celé země. Díky nadmořské výšce pohybující se mezi jedním a čtyřmi tisíci metry zde v létě zažijete suchá vedra a v zimě třeskuté mrazy s obrovskou porcí sněhu.

Graubünden – od vrcholu k vrcholu

Graubünden – od vrcholu k vrcholu

Panoramata v impozantním horském světě Graubündenu inspirovala k mnoha slavným dílům už proslulé umělce, jako byl Giovanni Segantini nebo Alberto Giacometti. A výjimečné výhledy se naskýtají dodnes.