Provozovatelé očekávají zájem stovek tisíc lidí ročně

Unikátní Sky Bridge 721 na Dolní Moravě: Nejdelší visutý most na světě

Aniž bychom to často tušili, i Česká republika nabízí světu některá “nej”, jež se zapisují na první místa mezi zajímavostmi celé naší planety. Jedním z takových unikátů je i stále ještě nový visutý most na Dolní Moravě, nazvaný Ski Bridge 721. Co od...

Amatérský detektorář objevil zlato za miliony korun.

Muž našel tuto věc. Má cenu 3,5 mil. Kč. 99 % lidí by vůbec nenapadlo, co to je

Někdy se zkrátka poštěstí nález, který nemá obdoby. Příkladem je i na první pohled nejasná věc, kterou objevil amatérský detektorář kovů. Má cenu 3,5 mil. Kč. 99 % lidí by vůbec nenapadlo, co to je.

čtvercové vlny

Když na moři uvidíte tyto čtvercové vlny, prchejte pryč. Jste v ohrožení života

Oceány a moře představují pro člověka jistá rizika. Jedním z nich jsou také podivné čtvercové vlny. Jakmile je uvidíte, prchejte pryč. Důvod je prostý: Právě v tomto okamžiku jste v přímém ohrožení života!

chiméra

Rybář vytáhl z moře bílého okřídleného draka. Podívejte na snímky krásného tvora

Vypadá jako postava z pohádky. Přesto jde o zvíře, které je součástí našeho světa. Rybář vytáhl z moře bílého okřídleného draka. Podívejte na snímky krásného pozoruhodného tvora. Tušíte, co je zač?

Lom Velká Amerika

Romantický český lom Amerika má hodně temnou historii

Byli jste někdy v Americe? Máme nyní na mysli nádherné prostředí Malé a Velké Ameriky, tedy bývalé vápencové lomy nedaleko Berouna ve středních Čechách. Svojí podobou tato část naší republiky připomíná známý americký Grand Canyon, ale je ryze česká,...

V Gabonu příroda vyrobila vlastní jaderný reaktor

Vědci našli v Africe 2 miliardy let starý jaderný reaktor. Jeho vznik je záhadou

Jaderné elektrárny jsou moderní zařízení, která lidstvo ještě ani před pouhou stovkou let neznalo. Příroda se ale o vznik alespoň jednoho takového jaderného reaktoru podle výsledků vědeckých bádání postarala sama, a to již před dvěma miliardami let. 

Žralok límcový

V moři u Portugalska chytili živou fosilii. Obří tvor byl postrachem pravěku

Během projektu, který byl zaměřený na minimalizaci "vedlejších" úlovků vznikajících při komerčním rybolovu, se vědcům podařil významný úlovek. V moři u Portugalska chytili živou fosilii. Žralok límcový byl hrozbou již v pravěku.

Coco de mer

Tato věc připomínající ženský klín drží světový rekord. 99% lidí neví, co to je

Uprostřed Seychelských ostrovů roste prazvláštní plodina. Připomíná ženský klín a hravě drží světový rekord. Až 99% lidí vůbec nenapadne, co by to mohlo být. Jak na tom budete vy? Zkuste si náš kvíz.

Afrika se rozpadá na dva kontinenty.

Afrika se trhá na dvě části. Vzniká nový oceán. Podívejte se na obří průrvu

Ačkoliv jde o proces, který potrvá miliony let, podle vědců dochází k rozpadu Afriky. Pokud se kontinent skutečně roztrhne na dvě části, jak se předpokládá, vznikne nový oceán. Ten se začíná vytvářet již nyní.

Úctyhodný úlovek byl důkladně zdokumentován

Rybáři vylovili z řeky obří monstrum a fotku dali na internet. Vyvolali paniku

Rybáři rádi přehánějí a svoje úspěchy zveličují. Ti kambodžští se ale mohou pochlubit bez přehánění tím největším úlovkem, jaký byl kdy spatřen. Obří rejnok vzbudil velké pozdvižení nejen přímo na místě, ale také na sociálních sítích. 

Ani jedna z možností průběhu srážky SLunce s Gliese 710 není pro Zemi příznivá

Ke Slunci míří zbloudilá hvězda. Jestli do něj narazí, zničí život na Zemi

Vesmír má svůj řád, jehož se nerad vzdává. Tak to alespoň vypadá z našeho lického lidského pohledu. Co se ale stane, když se mezi hvězdami objeví rebel, který nedbá na pravidla a prolétá mezihvězdným prostorem bez ohledu na možné následky? To podle a...

Hvězdné městečko

Hvězdné městečko ruských kosmonautů: Chátrající budovy a zrezlá socha Gagarina

Když se v šedesátých letech minulého století rozeběhly závody v dobývání vesmíru, bylo potřeba pro budoucí hrdiny vybudovat dostatečně klidné zázemí, aby se mohli připravovat na svoje mise. Tak si to alespoň vyložili ti, kteří se o kosmonauty starali...

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně: Bývaly dílnou penězokazů a sídlem podsvětí

Zajímá vás spíš historie, přírodní krásy nebo trochu tajemné příběhy z podsvětí? Ať už patříte do kterékoliv z vyjmenovaných skupin, bylo by chybou na svých letních cestách po republice minout Koněpruské jeskyně nedaleko Berouna. Jejich prohlídka tot...

Vodní elektrárna Dlouhé stráně

Unikátní vodní elektrárna Dlouhé stráně patří mezi 7 divů Česka

Každý den přečerpá úctyhodných 2,6 milionů krychlových vody a patří mezi nejvýznamnější české památky. Dokonce tak významné, že se vodní elektrárna Dlouhé stráně zařadila mezi 7 divů Česka.

Barcelona – Las Ramblas

Evropské ráje kapsářů: V top 10 nehroších míst figuruje Praha hned dvakrát

Léto se blíží a s ním i dovolené, za kterými mnozí z nás odjedou do zahraničí. I když si na svoje věci a hlavně peníze a další cennosti musíme dávat pozor za všech okolností, jsou přece jen místa bezpečnější a pak taková, kde je třeba mít se na pozor...