Bizardní zákony a zákazy v Japonsku

Absurdní zákony v Japonsku: Sex od třinácti, ale bez podprsenky ven nesmíte

Japonsko se právem řadí k nejvyspělejším zemím světa. V některých ohledech je však až tak pokrokové, že to hlava nebere. Jaké absurdnosti jsou v tomto státě vnímány za běžnou součást života?

Mléčnou dráhu čeká srážka s jinou galaxií

Mléčnou dráhu čeká srážka s jinou galaxií. Co to znamená pro Zemi?

Už dlouhou dobu se mluví o tom, že by se Mléčná dráha mohla srazit s galaxií v Andromedě. Poměrně aktuálnější riziko ale představuje Magellanový oblak, jehož srážka s Mléčnou drahou by mohla „odstřelit“ celou sluneční soustavu pryč z její dnešní dráh...

Přežila pád letadla z 3000 m

Přežila pád letadla z 3000 m a skončila v džungli. Největší peklo přišlo až poté

Neuvěřitelný příběh sedmnáctileté Juliane Koepcke se stal předlohou pro filmovou i knižní adaptaci. A není se vůbec čemu divit! Zázraky takovéhoto rozměru se nedějí denně. Juliane přežila pád z letadla a následně i život v džungli.

Vědci sestavili model situace, že naší sluneční soustavou proletí jiná hvězda

Jaké důsledky by to mělo na náš život, kdyby se v naší sluneční soustavě prohnala jiná hvězda? Poměrně nedávno se to stalo a zase stane, takže v následujících odstavcích nejde o pouhé spekulace.

Malebná rumunská vesnička Geamăna se proměnila v toxické jezero

Tohle je Evropská unie? Podívejte se, co rumunská vláda udělala této vesnici

Malebná rumunská vesnička Geamăna se proměnila v 70. letech minulého století z domova několika stovek spokojených lidí ve skladiště toxického odpadu. Proč tu vzniklo toxické jezero?

Kmen Dani byl objeven nedávno: Zvláštní soužití a sexuální pravidla nechápeme

Kmen Dani byl objeven poměrně nedávno a svým neobvyklým způsobem života láká cestovatele z celého světa. Ženám se řežou prsty, muži nosí na penisu tykvičku a sex tu není úplně snadný.

Obří skládka Bantar Gebang. Mezi odpadky zde žije několik tisíc lidí

Indonésie je nádherná a turisty velmi vyhledávaná země. K jejím nejznámějším ostrovům bezpochyby patří i surfařský ráj Bali, o kterém se říká, že nabízí to nejlepší z této země. Jenže následující řádky nebudou věnovány tipům na exotickou dovolenou al...

Veškerou hmotu předchozího vesmíru prý pohltily černé díry.

Jak fungují černé díry a co by se stalo, kdyby se do ní dostal člověk?

Zajímáte se o vesmír a kladli jste si už někdy otázku, co by se stalo s člověkem, který by spadl do černé díry? Zemřel by, nebo by jeho život dál pokračoval? Černá díra by s vámi provedla proces zvaný špagetifikace. Co se pod tímto zajímavým termínem...

Blesky při bouřce vytvářejí nádherné scenérie.

Jak se správně chovat během bouřky? Většina lidí to netuší a ohrožuje svůj život

V České republice se počet bouřkových dní pohybuje v rozmezí 25 až 40 a požáry, různá zranění anebo dokonce ztráty na lidských životech způsobené blesky nebývají ničím neobvyklým. Proto byste měli dbát zvýšené pozornosti při čtení následujících řádků...

Po svatbě žila Perchta se svým mužem na jeho panství v Mikulově

Skutečný příběh Bílé paní: Šlechtična žila vězněná jako zvíře i se svými dětmi

O Bílé paní se traduje mnoho pověstí. Věděli jste však, že její manželský život se nesl v duchu ohavných urážek a nelítostného týrání? Perchta z Pernštejna prožila život po boku muže, který ji nenáviděl a dával to jí i jejich dětem jasně najevo!

Jak začal vesmír? Teorie Velkého třesku mnohé vědce neuspokojuje.

Vědci zachytili neznámé signály ze středu Mléčné dráhy. Co přesně znamenají?

V rámci výzkumu, který probíhal od dubna 2019 do srpna 2020, zachytili vědci záhadné rádiové signály z centra galaxie Mléčná dráha. Dosud neznámý signál se objevuje a mizí zcela náhodně a zaznamenala ho pouze jedna jediná observatoř.

Záhadné obří megality na Sardinii

Záhadné obří megality na Sardinii: Nuraghové je stvořili a zmizeli neznámo kam

Jedním z nejdůležitějších symbolů sardinské kultury jsou bezesporu nuraghi. Megalitické kamenné věže a celé osady kolem nich pocházejí ze starověku a za jejich výstavbu mohou Nuraghové, civilizace, jež na Sardinii žila již od 18. století př. n. l. 

Tipy na strašidelné výlety v Česku: Smolná, místo, kde vám ztuhne krev v žilách

Na pohřebním místě bývalé osady Smolná, jež dříve ležela mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou, se v minulosti odehrávali naprosto hrůzostrašné události. Vydáte se sem na výlet po přečtení následujících řádků?

Pro pár korun umírají v nitru sopky

Za almužnu umírají v nitru sopky. Nejhorší práce na světě za sto korun na den

Sopka, známá také jako hora Ijen, vytvořila ve východní části ostrova Jáva místo, kde každého návštěvníka polije pot a zažije nával rozporuplných emocí. Místní horníci zde dřou za almužnu bez jakýchkoliv ochranných pomůcek. Kolik si za opravdu náročn...

Jak probíhaly kanibalské rituály na Fij

Jak probíhaly kanibalské rituály na Fiji. Evropané nebyli jako jídlo oblíbení

Na celých melanéských ostrovech dříve známé taky jako Cannibal Islands, jež je Fidži součástí, byl kanibalismus své doby velmi oblíbený. Fidži v tomto směru ovšem významně vynikalo! Kanibalismus tu byl provozován ze všech ostrovů nejdéle, masově, a p...