Vodní zámek Červená Lhota

Tip na víkendový výlet: Pohádkový vodní zámek Červená Lhota

Pokud rádi trávíte víkendy na cestách, stačí si už zase vybrat, kterým směrem se vydáte. Omezení pomalu končí a české hrady a zámky otevřely své brány turistům. Tentokrát Vám představíme unikátní pohádkový vodní zámek Červená Lhota.

Hamburk

Hamburk: Starobylé město mostů a námořní brána do světa

Ano, díky tomuto městu máme i my přímý přístup ke světovým oceánům. A obráceně Hamburk je přístavem díky Labi, 1154 kilometrů dlouhé řece, pramenící u nás. Mimochodem, Labe je asi naše jediná řeka, která nemá český název v ženském rodu.

Jeden z nejúžasnějších záběrů. Gigantická vlna tvoří vodní tunel a surfaři si užívají netradiční výhled na západ Slunce.

Surfaři smrti: Unikátní záběry ze středu divokých vln

Vezmeme vás na místo, které jste celkem jistě nenavštívili. A to můžete být sebevětší milovníci dobrodružství a poznávání krás celého světa. Do samého tunelu obrovské vlny se totiž odváží jen ti nejlepší surfaři na světě a jeden nadšenec se tento záž...

Ao Lo Dalam Bay

Nejkrásnější pláže světa

Přemýšlíte, kam na dovlenou až to současná situace dovolí? Možná Vám budeme inspirací, a když ne, alespoň polahodí oku následující nádherné fotografie.

Věž kostela Westerkerk v pozadí u Kanálu princů

Amsterdam má mnoho podob: Staré kostely, malebné kanály i hříšné uličky lásky

Amsterdam, hlavní a největší město Nizozemska, má spoustu lákadel. Historické budovy v centru, nekonečná síť vodních kanálů zapsaných na seznamu organizace UNESCO, posvátné kostely, nebo vykřičené domy plné lehkých žen... V Amsterdamu si zábavu najde...

Výlet do Safari

Úchvatná východní Afrika: Divočina, smaragdové moře i cesta do nebes

Nedotčená příroda, každý den zcela nové emoce a pohledy, které vás zaručeně dojmou.

Panoramatický pohled na perlu Hané

Olomouc je malá Praha: Navštivte krásnou metropoli Hané plnou památek a příběhů

Perla uprostřed zeleně, historický skvost nebo také Praha Moravy... Na Olomouc, centrum Hané, se hodí hned několik přídomků, a pátráte-li po výletní destinaci, Olomóc či Holomóc, jak se jí říká hanácky, má opravdu mraky lákadel.

Kvůli takovým výjevům se vyplatí do Arménie jet.

Zbožná Arménie: Země klášterů s nádhernou přírodou a přívětivými lidmi

Kolébka křesťanství, „bašta" klášterů a místo s drsnou, ale nádhernou přírodou. Taková je Arménie, země, již turisté začali objevovat teprve v posledních letech a která se dá považovat za klenotnici kulturního bohatství Evropy.

Karibik, jeden z daňových rájů

Vítejte v ráji pro bohaté: Nádherné Bahamy jsou nejluxusnějším místem Karibiku

Bahamy, krásná pláž. Bezvadný klobúk máš... Známá píseň Meky Žbirky celkem přesně vystihuje atmosféru tohoto karibského souostroví. Pohoda vládne ráji na Zemi, stejně jako celoročně slunečné a teplé počasí. Ne náhodou se zdejší nekonečné bílé pláže a...

České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko: Malebný kaňon a majestátnost pískovcových skal

Nesmírnou krásu představuje Národní park České Švýcarsko. Jeden ze čtyř oficiálně vyhlášených parků v ČR se nachází v Ústeckém kraji nebo chcete-li přesněji ve Šluknovském výběžku. Rozlohou 79,23 km2 by zabral asi šestinu Prahy, a to už je slušný pro...

Rakouské Attersee

Falešné moře u sousedů: Rakouské Attersee se znovu otevřelo turistům

Rakousko nabízí mnoho míst, která vás překvapí celkovou atmosférou, příjemným prostředím a nakonec i vodními radovánkami jako stvořenými pro letní měsíce. Jedním z nich je například okolí jezera Attersee.

Vodopád Godafoss, Island

Nejkrásnější z letního Islandu: Magické kouzlo divokého ostrova ve fotografiích

S prvními letními dny se na nejdivočejším ostrově Evropy alespoň trochu umoudří počasí, cesty začnou být sjízdné. Prohlédněte si s námi to nejkrásnější, co země ohně a ledu nabízí.

Sopka Pico de Teide

Navštivte nejatraktivnější místa Španělska

Temperamentní Španělsko oplývá podmanivou krásou s mnoha atraktivními místy, jejichž seznam je takřka nekonečný. Přijměte pozvání k návštěvě těch nejatraktivnějších míst, které byste při návštěvě Španělska neměli vynechat.

Hádali byste v této fotografii Rusko?

Petrohrad: Příjemné překvapení na východě, jako byste ani nebyli v Rusku

Petrohrad popírá veškeré předsudky o životě na území bývalého SSSR, vždyť většina těch, co tam byli, mluví o velkém překvapení. Samozřejmě velmi příjemném...

Renesanční náměstí Zachariáše z Hradce okouzlí každého turistu.

Tip na výlet: Pohádková Telč, renesanční perla uprostřed Vysočiny

Pouhých čtrnáct památek v celé České republice je zapsáno na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jednou z nich je také historické centrum Telče. Nenápadné pětitisícové městečko v kraji Vysočina představuje cestovatelský poklad...